Біль в сідниці – практично один із перших симптомів, який виникає при запаленні сідничного нерва, але він також виникає і при інших захворюваннях. Розберемось, чому болить сідниця.

Причини, що викликають біль в сідниці

Як вже говорилось вище, біль в сідниці завжди розвивається в тому випадку, коли присутнє запалення сідничного нерва. Це дуже неприємний стан, при якому не лише болить сідниця, а також болить стегно та гомілка, виникає відчуття повзання мурах, порушується чутливість, в тому числі з’являється оніміння пальців. Ішіас часто супроводжують судоми литкових м’язів.

Причини, які викликають ішіас і, відповідно, біль в сідниці, пов’язані з хребтом, а саме поперековим його відділом. Це такі захворювання, як спондильоз  та остеохондроз хребта, а також лістез хребців, протрузія та грижа. Механізм виникнення болю пов’язаний в тій чи іншій мірі з подразненням чи защемленням нервових корінців, що приводить до розвитку їх набряку, що ще більше сприяє їх компресії в міжхребцевому каналі.

Також болить сідниця в тому випадку, коли виникає спазм грушевидного м’язу. Стійке його скорочення звужує просвіт під ним, в якому залягає сідничний нерв, що приводить до його здавлювання. Тобто, виникає защемлення сідничного нерва, або так званий тунельний синдром. Біль у сідниці відчувається не лише при ходьбі, але і у спокої, з часом може виникати слабкість в нозі та стопі, а також спазм литкових м’язів. При пальпації відмічається щільне болюче утворення в точці проходження сідничного нерва та ділянці розташування грушевидного м’язу.

Болить сідниця при травмуванні сідничної ділянки та кісток тазу при падіннях, аваріях і таке інше. Інфекційні захворювання кісток, м’язів та підшкірної клітковини також викликають біль у сідниці. Особливо слід відмітити остеомієліт та туберкульозне ураження кісток тазу та стегна.

Коксартроз є однією із частих причин, при якій болить сідниця справа та зліва, в залежності від локалізації процесу. Але частіше процес двохсторонній, тому болять ноги та сідниці з обох сторін. Біль стає інтенсивнішим при рухах, виникає хрустіння та лускання в суглобах.

Захворювання черевної аорти та клубових артерій, при яких відбувається звуження їх просвіту, клінічно проявляються ішемією тканин нижніх кінцівок та порушенням трофіки. Біль в сідниці та по всій нозі посилюється при рухах, бо при цьому збільшується потреба в кисні, доставка якого сильно обмежена. Так зване переміжне кульгання , яке характерне для оклюзійних захворювань судин, є реакцією на кисневе голодування тканин, особливо м’язів, що виникає при навантаженні.

Біль у сідниці є симптомом злоякісних утворень в кісткових структурах тазового кільця. Це можуть бути первинні пухлини або метастази з інших органів, наприклад, з простати, яєчників чи матки.

Біль у сідниці – це симптом, який характерний для великої кількості захворювань та станів, тому успішне його усунення залежить від точного визначення причини та впливу безпосередньо на неї.

Категорія: