Болі в ногах турбують не лише людей похилого віку, але й виникають у працездатної частини людства. Вони можуть проявлятися у вигляді відчуття печіння або важкості та розпирання, іноді болі в ногах мають розлитий характер, без певної локалізації, а іноді локалізуються у попереку та віддає по обох ногах по всій довжині. Часто буває відчуття викручування, особливо при різкій зміні погоди, іноді біль гострий або ниючий. При цьому причини, що викликають болі в ногах, різні, з чим пов’язаний різний характер больових відчуттів. Чому болять ноги?

Причини, що викликають болі в ногах

Причини, що викликають болі в ногах, пов’язані із захворюваннями хребта, особливо поперекового відділу, а також із захворюваннями суглобів ніг та судинною патологією. В деяких випадках зустрічається поєднана патологія, що значно погіршує стан.

Причини, пов’язані із захворюваннями хребта:

  • протрузія та міжхребцева грижа – вип’ячування міжхребцевого диску защемлює корінці, що приводить до запальної реакції (радикуліт); біль супроводжується порушенням чутливості;
  • зміщення хребців – звуження міжхребцевого каналу для виходу нерва викликає його защемлення або подразнення;
  • хвороба Бехтерева – запалення крижово-тазових з’єднань приводить до запалення сідничних нервів, при цьому болі в ногах відчуваються переважно по задній поверхні;
  • остеохондроз та спондильоз хребта – просідання міжхребцевого диску чи наявність крайових осте офітів може призводити до подразнення нервових корінців, що викликає відповідну симптоматику, в тому числі і болі в ногах.

 

Причини, пов’язані із захворюваннями суглобів:

  • артроз кульшового суглобу (коксартроз) – зазвичай процес двохстороній, болі в ногах турбують по передньобоковій та задній поверхні під час рухів та зменшуються в спокої;
  • артроз колінного суглоба – біль локалізується навколо суглоба, але іноді болять стегна чи гомілки;
  • артроз гомілково-стопного суглобу;
  • запальні захворювання суглобів нижніх кінцівок;
  • плоскостопість – зменшення амортизації, яку повинна виконувати стопа в нормі, а також зміна осі навантаження на ноги, приводить з часом до розвитку артрозу кульшових та колінних суглобів, від чого і виникають болі в ногах.

 

Болі в ногах виникають також при порушенні венозного та лімфатичного відтоку, при погіршенні кровопостачання при атеросклерозі чи облітеруючому ендартеріїті, а також при цукровому діабеті. Спазм литкових м’язів та м’язів стегна, а також їх запалення (міозит)- часті причини болю в ногах.

Лікування болю в ногах

Для того, щоб проводити ефективне лікування, потрібно з’ясувати істинні причини, які їх викликають. Цим, звичайно, повинен займатись лікар, який після ретельного огляду та опитування, а також з використанням додаткових методів діагностики, може встановити правильний діагноз.

Якщо причиною є патологія поперекового відділу хребта, застосовується лікування захворювань хребта, яке в медичному центрі "Меднеан" проводиться з допомогою ефективних та сучасних методик. Також проводиться лікування суглобів запального характеру та лікування артрозу.

При наявності судинної патології проводиться відповідне лікування з усуненням провокуючих факторів та несприятливих умов.

Варто сказати, що саме тільки симптоматичне лікування з допомогою знеболюючих препаратів без усунення основної причини дасть лише незначний ефект, або не дасть його взагалі. Тому самолікування в такому випадку недоцільне.

Категорія: