Мануальна терапіяМануальна терапія - це методика лікування руками, тобто техніка, з допомогою якої лікар своїми руками впливає на сегменти хребта, суглоби, м'язи та зв'язки для усунення зміщень та функціональних блоків у суглобах, зняття м'язових спазмів та больвих трігерних точок.

Мануальна терапія на заході має назву "остеопатія", "хіропрактика", а у нас в народі її називають "костоправством".

Мануальна терапія являється насамперед технікою, що за лічені хвилини здатна допомогти пацієнтові повністю одужати. І навпаки, дії невмілого спеціаліста можуть завдати ще більшої шкоди здоров’ю, аніж сама хвороба.

Мануальна терапія – це практично база медицини, тому що вона виникла майже разом із появою людства і появою в неї перших хвороб хребта.

Ще Гіппократ застосовував мануальну терапію, коли лікував своїх пацієнтів при вивихах, переломах. Саме він казав про те, що захворювання хребта ведуть за собою появу всіх інших хвороб, і сучасна медицина це доказує.

Чим вищий є професіоналізм лікаря, тим менше шкоди він приносить пацієнту. Вітчизняна медицина наразі підтверджує, що мануальна терапія якнайефективніше бореться із патологіями хребта та похідними захворюваннями. Проте спеціалістів цього напрямку обмаль. Знані в народі "костоправи", кажучи науковою мовою, хіропрактики, повиходили в світ, проте все ще діють наосліп, інтуїтивно, оскільки не мають медичної освіти. А це є насамперед небезпечним для здоров’я.

Сьогодні небаченою раніше популярністю користуються методи нетрадиційної медицини, тому дехто вирішив заробити на цьому грошей і, прочитавши декілька книжок спеціальної літератури, вважає, що вже є фахівцем в даній області. Але не так легко перетворитися на мануального терапевта з інженера або сантехніка.

В медичних установах таких кабінетів, нажаль, дуже мало, тому часто на стаціонарне лікування попадають пацієнти з тяжкими ускладненнями – наслідками невмілого застосування мануальної терапії.

Дослівно мануальна терапія – "лікування руками", проте в широкому сенсі цей термін охоплює не лише одну сферу медичної допомоги. Це може бути і масаж, і хірургія, та багато іншого. Певно, тому багато людей і навіть лікарів не мають правильного уявлення про методику.

Турбує біль у попереку? Тобі допоможе мануальна терапія.

Центр мануальної терапії МеднеанЗараз у продажу є безліч книг на тему мануальної терапії, проте, як не дивно, загалом між назвою самої книги та її змістом мало спільного. Наприклад, мова може йтися про маніпуляції, що мало відрізніються від звичайного масажу, бо пишеться про постізометричну релаксацію і подібне. Мануальна терапія насправді передбачає комплекс маніпуляцій руками на хребті, суглобах та прилеглих тканинах з метою подальшого відновлення біомеханіки, тобто зняття контрактур, блоків та зміщень хребців, лікування міжхребцевої грижі, усунення защемлення сідничного нерва, тощо. Інакше кажучи, це є лікування органів, що рухаються. Різновиди мануальної терапії поділяють на кілька класів, що суттєво відрізняються. Тобто це маніпуляційна терапія у лікуванні хребта, ребер, кінцівок, тазу, вісцеральна мануальна терапія(лікування внутрішніх органів), краніо-сакральна терапія (робота за головою, кістками черепа).

Центр мануальної терапії

Центр мануальної терапії Меднеан використовує цю ефективну методику для лікування багатьох захворювань. Напрямкам нашого центру є реабілітація опорно-рухового апарату, лікування захворювань хребта, суглобів, спортивна реабілітація. І мануальна терапія являється оновою лікування багатьох захворювань, без неї ефективність значно знижується. Також ця методика дозволяє позбавити пацієнтів від прийому медикаментів і запобігти розвитку численних ускладнень від їх прийому. Замість ліків у нашому центрі використовується фізіотерапія у вигляді потужного комплексу, який включає великий перелік достатньо ефективних процедур, що проводяться на сучасному обладнанні.

Методик є достатньо багато. Є загальні принципи цього методу, але кожен робить її по-своєму. Є достатньо жорсткі і травматичні методики і, навпаки, достатньо м'ягкі. В нашому центрі використовується методика, яка вдосконалювалась кваліфікованим спеціалістом. ЇЇ відмінність - мінімум травматизму за рахунок врахування біомеханіки і висока ефективність.

Мануальна терапія в медичному центрі "Меднеан" застосовується згідно розроблених методик та проводиться кожен день, відповідно до призначеної схеми лікування.

Покази до мануальної терапії

Мануальна терапія показана практично при всіх захворюваннях хребта та суглобів, коли мова йде про порушення рухливості.

Можна виділити основні показання:

 

Мануальна терапія - це основа лікування захворювань опорно-рухового апарату в медичному центрі "Меднеан".