Міалгія від грецького "myos" – м’яз, "algos" – біль, тобто це біль у м’язах, який пов’язаний з їх запаленням чи травмою, а також з іншими причинами. Але найбільш часто міальгія являється симптомом захворювань хребта. Давайте розберемось детальніше, з чим пов’язана міалгія.

Причини міальгії

Серед причин, які викликають міальгію, можна виділити наступні:

  • міжхребцева грижа і протрузія – ці захворювання приводять до подразнення чи защемлення нервових корінців спинного мозку, що викликає біль в м’язах спини;
  • зміщення хребців – також приводить до подразнення корінців і порушення інервації м’язів з формуванням м’язових ущільнень за рахунок скорочення окремих м’язових волокон, а також до появи больових тригерних точок;
  • хвороба Бехтерева;
  • сильні фізичні навантаження з перевантаженням м’язів викликають мікророзриви  м’язових волокон, внаслідок чого появляється міалгія;
  • контузія м’язів при травмах, розтягнення – виникають крововиливи, набряк, руйнування м’язової тканини з пошкодженням нервів, які її інервують, внаслідок чого виникає міальгія;
  • запалення м’язів (міозит);
  • спазм м’язів;
  • фіброз і петрифікація м’язів – заміщення м’язових волокон фіброзною тканиною і відкладення солей кальцію в цих ділянках приводить до здавлювання нервів, від чого з’являється міальгія;
  • гострі респіраторні інфекції – міальгія у вигляді ломоти в тілі пов’язана з інтоксикацією.

Міалгія може бути ниючого або гостро характеру, що залежить від захворювання, яке викликало біль у м’язах. Міалгія посилюється при рухах, також виникає біль в спині вздовж хребта при наявності патології самого хребта. Часто міальгію супроводжує міжреберна невралгія за рахунок подразнення корінців спинного мозку.

Варто сказати, що міоспазм при захворюваннях хребта має захисну функцію, метою якої є обмеження рухливості патологічної ділянки хребта для зменшення болю, але з часом тривалий спазм приводить до здавлювання нервів в самому м’язі та його капсулі, що погіршує ситуацію. Міалгія посилюється і вадне коло замикається.

Лікування міалгії

Міалгія є симптомом різних захворювань, тому лікування самої міальгії без усунення її причини не приведе до позитивного результату. Потрібно виявити і усунути основну причину, а симптом сам по собі пройде.

В медичному центрі "Меднеан" для усунення міальгії проводиться лікування захворювань хребта у випадках, коли біль у м’язах пов’язаний з патологією хребта. Особливо важливим є лікування міжхребцевої грижі для попередження важких ускладнень.

Лікування міальгії часто проводиться з допомогою протизапальних та знеболюючих препаратів, але для виключення побічних ефектів від їх застосування, краще використовувати фізіотерапію. Високою ефективністю володіє лазеротерапія, яка не лише знімає біль та запалення, але й прискорює процеси заживлення. Лазерна терапія є самим потужним біостимулятором, який прискорює процеси регенерації тканин.

Ультразвукова терапія чудово усуває набряк та запалення, зменшує больовий синдром і розслаблює м’язи. Для усунення спазму проводиться також електротерапія з розслаблюючими струмами.

При наявності м’язових тригерних точок і петрифікатів (камінців) обов’язково застосовується ударно-хвильова терапія, яка в таких випадках незамінна.

Також в медичному центрі "Меднеан" застосовується мануальна терапія, яка являється методом, що усуває безпосередню причину захворювання. Терапія з її допомогою у більшості випадків приносить полегшення одразу ж після застосування. Обов’язково проводиться масаж спини з акцентом у патологічній ділянці.

Міалгія добре піддається терапії, якщо лікування підібрано правильно з урахуванням основної причини. Індивідуальний і комплексний підхід являються основними принципами ефективного лікування міальгії.

Категорія: