Радикулопатія (корінцевий синдром) – це патологічний стан нервового корінця спинного мозку, який винкає при його компресії чи подразненні на рівні виходу із міжхребцевого отвору, або в іншому місці на протязі його анатомічного положення. Цей стан супроводжується порушенням нервової провідності та, відповідно, інервації тканин, розладами чутливості і, звичайно ж, сильним больовим синдромом.

Раніше замість терміну "радикулопатія" застосовувався термін "радикуліт", який останнім часом застосовується рідше. Термін радикуліт вказує на наявність запального процесу нервового корінця, а радикулопатія є більш ширшим поняттям і вказує на неврологічні та ішемічні зміни, викликані компресією.

Вертеброгенна радикулопатія

Найбільш частою причиною виникнення цього патологічного стану є патологія хребта. Нервові корінці відходять від спинного мозку на рівні кожного сегменту хребта і виходять через між хребцеві канали, тому різні патологічні стани, які викликають звуження цих каналів, приводять до розвитку радикулопатії. Тому ми часто зустрічаємо термін вертеброгенна радикулопатія, тобто, спричинена хребтом.

Такі захворювання, як остеохондроз, протрузія та міжхребцева грижа являються станами, при яких виникає так звана дискогенна радикулопатія. Тобто, вона пов’язана безпосередньо з патологією диску хребетного сегменту. Наприклад, остеохондроз хребта може приводити з часом до просідання диску, що зменшує просвіт міжхребцевого каналу і дає подразнення корінця. При протрузії та грижі відбувається також подразнення або частіше здавлювання нервової тканини, іноді виникає повне защемлення.

Радикулопатія може розвиватись також і при спондильозі в тому випадку, коли осте офіт утворюється на рівні міжхребцевого каналу і поступово подразнює нерв. Вертеброгенна радикулопатія пов’язана також і з такими захворюваннями, як зміщення хребців, сколіоз, кіфоз, хвороба Бехтерева та багато інших.

Як вже говорилось, ураження корінців може відбуватись на любому рівні, тому може виникати попереково-крижова радикулопатія, грудна та шийна.

Лікування радикулопатії

Радикулопатія є симптомом, тобто, наслідком подразнення корінця при різній патології хребетного стовпа, тому лікування повинно бути не лише симптоматичним, а в першу чергу повинно бути направлене на усунення основної причини. В основному, при усуненні причини симптоми проходять самі по собі без додаткового впливу.

В першу чергу проводиться лікування захворювань хребта, як основної причини, а також проводиться знеболююча та стимулююча терапія для відновлення нервової провідності. З цією метою в медичному центрі "Меднеан" застосовується мануальна терапія, яка є основним методом лікування більшості хвороб хребта, а також ультразвукова терапія, електротерапія, магнітотерапія та багато інших сучасних методик.

Лазерна терапія є методом, який дозволяє стимулювати нервову провідність та регенерацію тканин, що прискорює відновлення інервації тканин. В медичному центрі "Меднеан" лікування радикулопатії проводиться з допомогою трьох різновидів лазеротерапії, які мають свої особливості.

Лікування радикулопатії досить ефективне при правильному виборі методів, а також при встановленні істинної причини, що її викликає. Тому правильна діагностика є запорукою ефективності терапії.

Хвороби хребта: