Практично у кожної людини виникала ситуація, коли при тих чи інших обставинах з’являвся різкий та гострий біль у хребті. І цей стан, без сумніву, викликає невдоволення та здивування, адже ні з того ні с цього звичне нормальне самопочуття перериває різкий біль в хребті. Він буває колючого або пульсуючого характеру, або у вигляді печіння.

Чим викликаний різкий та гострий біль в хребті?

Біль в хребті часто пов’язаний з виконанням певного навантаження або рухів, іноді навпаки, різкий біль в хребті виникає при вставанні з ліжка після довгого лежання. Провокуючими факторами також виступає сидяча одноманітна робота, надлишкова вага, неправильне виконання вправ та навантажень, а також незручне положення тіла. Всі ці фактори сприяють появі болю, але не являються безпосередньою причиною. Від чого ж виникає різкий біль в хребті?

Для того, щоб зрозуміти, від чого виникає біль в спині, потрібно розуміти анатомічні та функціональні особливості організму людини. Біль завжди пов’язаний з подразненням рецепторів та нервових корінців, тому стани, які приводять до подразнення чи защемлення нервових корінців та нервових закінчень і є причинами, при яких виникає різкий та гострий біль у попереку чи любому іншому відділі хребта.

Причини, при яких зазвичай виникає біль у хребті:

  • зміщення хребців – зазвичай виникає при сильних навантаженнях, при підніманні вантажу з допомогою нахилу тулуба, при швидких скручуваннях або при швидкому підніманні вантажу із зусиллям; при цьому корінцевий канал звужується та відбувається різке защемлення або подразнення корінця, що викликає біль у хребті у вигляді прострілу (люмбаго), печіння або ріжучих відчуттів;
  • протрузія та міжхребцева грижа – виникають також при сильних та неправильно виконуваних навантаженнях, особливо при наявності дегенеративно-дистрофічних процесів в міжхребцевих дисках (хондроз, остеохондроз), які значно зменшують їх адаптаційні можливості; при цьому грижове вип’ячування здавлює корінець, що викликає гострий біль в хребті та запалення (радикуліт);

Існує думка, що гострий біль в хребті пов’язаний з остеохондрозом, або як кажуть в народі: "Це солі!". Але остеохондроз сам по собі не викликає больових відчуттів, тим більше такої інтенсивності, на відміну від таких його ускладнень, як протрузія та грижа.

  • спазм м’язів спини – виникає при перерозтягненні та перевантаженні м’язів, а також при їх запаленні; спазмований м’яз здавлює нервові закінчення, які в ній знаходяться, від чого виникає різкий та гострий біль;
  • перелом хребта або ребер, забій м’яких тканин спини.

 

Що робити, коли виникає гострий та різкий біль в хребті?

При виникненні гострих больових відчуттів у хребті потрібно обов’язково, невідкладно, звертатись до лікаря. Можна прийняти знеболюючий засіб для зменшення симптомів та одразу звертатись до спеціаліста. Ні в якому разі не потрібно займатись самолікуванням, адже це може привести до серйозних ускладнень та прогресування хвороби. Запущені випадки завжди потребують більше зусиль та часу, а також можуть погіршити прогноз.

Категорія: