Ударно-хвильова терапія

Ударно-хвильова терапія – це один із методів лікування у медичному центрі “Меднеан”. Він є потужним засобом допомоги хворим, у яких артроз, п’яткові шпори, а також використовується в комплексному лікуванні інших хвороб.

Ударно-хвильова терапія відновлює рух та кровопостачання, покращує проникнення поживних речовин в суглоби внаслідок руйнування патологічних відкладень солей кальцію в термінальній пластинці і по периметру всього суглобу.

Ударно-хвильову терапію застосовують у таких напрямках реабілітації: лікування захворювань хребта (остеохондроз та спондильоз), лікування суглобів, реабілітація опорно-рухового апарату, а також спортивна реабілітація.

Механізм дії ударної хвилі заснований на кавітаційному ефекті, який формується на межі середовищ. Опір м’яких тканин акустичній хвилі менший опору кісткової тканини. Внаслідок цього хвиля поширюється в м’яких тканинах і не пошкоджує їх, надає безпосередній вплив на кісткову та хрящову тканину, кальцинати, оссифікати й інші утворення високої щільності. При цьому щільні структури поглинають енергію ударної хвилі, що призводить до стимуляції тканин із нормальною структурою та руйнуванням тканин з патологічною структурою, тобто, патологічних відкладень солей кальцію, які не мають кісткової трабекулярної структури, а є лише накопиченням мінералів.

Проходячи через м’які тканини, ударна хвиля призводить до розширення судин, зміни стану міжклітинної рідини із стану геля в золь, що створює протинабряковий ефект, а також сприяє зменшенню запального процесу. Крім того, відбувається посилення обміну речовин за рахунок покращення кровопостачання тканин.

Варто зауважити, що після застосування ударно-хвильової терапії можуть з’являтись синці за рахунок пошкодження дрібних судин, особливо при підвищеній їх ламкості, а також за наявності патології згортання крові та захворюваннях судин.

Апарат ударно-хвильової терапії BTL-6000 SWT TOPLINE – один із сучасних приладів, за допомогою якого проводиться терапія скелетно-м’язової системи.

Ударно-хвильова терапія п’яткової шпори

Принцип ударно-хвильової терапії п’яткової шпори виходить із самого механізму дії ударної хвилі. Він полягає в тому, що акустична хвиля проходить через м’які тканини практично не впливаючи на них і поглинається тканинами з високою щільністю – кісткова тканина, кальцинати, остеофіти. При цьому поглинання прирівнюється до руйнування. Необхідно сказати, що хвиля руйнує патологічні відкладення з нестабільною структурою, а нормальну структуру кістки ні (при дотриманні методики та інтервалів між процедурами). Це якраз і лежить в основі виразів “розбити солі”, “розбити п’яткову шпору”.

Отже, метод дозволяє руйнувати молекулярну структуру патологічних відкладень солей кальцію на суглобових поверхнях, в зв’язках, м’язах, що приводить до поступового їх виведення. Клінічно це проявляється покращенням рухливості в суглобах, зменшенням або зникненням больового синдрому за рахунок надлишкового подразнення нервових закінчень, зменшення “хрускоту” в суглобах. Крім того, сильний акустичний вплив на тканини призводить до розширення судин і, відповідно, покращенню живлення тканин.

Ударно-хвильова терапія п’яткової шпори проводиться в 3-5 сеансів з проміжками між процедурами не менше трьох днів. Іноді потрібно збільшити кількість сеансів, враховуючи ступінь відкладень. Тривалість процедури біля п’яти хвилин.

Протипоказання до застосування ударно-хвильової терапії

  • Вагітність;
  • Онкологічні захворювання в ділянці передбачуваної процедури;
  • Стани, пов’язані з порушенням згортання крові та підвищеною ламкістю судинної стінки;
  • Зони росту (метафіз) кісток;
  • Ділянки, що тісно межують з ребрами (легенева тканина), ділянка черепа (за винятком скронево-нижньощелепного суглоба), кишечником, магістральними (великими) судинами.

Показання до застосування ударно-хвильової терапії

Для проведення процедури не потрібна ніяка додаткова підготовка хворого. Для кожного хворого підбираються параметри терапії в залежності від характеру та ступеня захворювання, а також від його індивідуальних особливостей. Процедура проводиться в зручному положенні для максимального розслаблення та комфорту. Для попередження пошкодження шкіри і безперешкодного ковзання аплікатора застосовується гель або мазь.

Процедура для більшості пацієнтів не супроводжується болем, але все залежить від індивідуальної чутливості та гостроти процесу. Одразу ж після ударно-хвильової терапії відчутне значне зменшення болю та покращення рухливості.

Переваги ударно-хвильової терапії:

  • лікування без порушення цілісності зовнішніх покривів тіла (неінвазивна методика);
  • відновлення руху в суглобах без медичних препаратів;
  • можливість запобігти хірургічному втручанню;
  • висока ефективність.

МЦ «Меднеан»:

Розташування – Меднеан – Карти Google

Слідкуйте за нами у соціальних мережах:

Фейсбук: https://www.facebook.com/mednean

Інстаграм: https://instagram.com/mednean_mc?utm_medium=copy_link

Телеграм: https://t.me/mednean