Ударно-хвильова терапія в медичному центрі "Меднеан" - це потужний засіб допомоги хворим, які страждають артрозами, мають п'яткові шпори і використовується в комплексному лікуванні інших хвороб. Метод ударно-хвильової терапії являється одним із самих сучасних методик лікування опорно-рухового апарату.

Механізм дії ударної хвилі заснований на кавітаційному ефекті, який формується на межі середовищ. Опір м'яких тканин акустичній хвилі на порядок менший опору кісткової тканини. Внаслідок чого хвиля поширюється в м'яких тканинах, не пошкоджуючи їх, і надає безпосередній вплив на кісткову і хрящову тканину, кальцинати, оссифікати і інші утворення високої щільності. Відбувається посилення обміну речовин, покращується кровопостачання тканин.

Ударно-хвильова терапія п'яткової шпори

Принцип ударно-хвильової терапії п'яткової шпори виходить із самого механізму дії ударної хвилі. Він полягає в тому, що акустична хвиля проходить через м'які тканини практично не впливаючи на них і поглинається тканинами з високою щільністю - кісткова тканина, кальцинати, остеофіти. При цьому поглинання прирівнюється до руйнування. Але необхідно сказати, що хвиля руйнує патологічні відкладення з нестабільною структурою, а нормальну структуру кістки ні (при дотриманні методики і інтервалів між процедурами). Це якраз і лежить в основі виразів "розбити солі", "розбити п'яткову шпору".

Отже, метод дозволяє руйнувати молекулярну структуру патологічних відкладень солей кальцію на суглобових поверхнях, в зв'язках, м'язах, що приводить до поступового їх виведення. Клінічно це проявляється покращенням рухливості в суглобах, зменшенням або зникненням больового синдрому за рахунок надлишкового подразнення нервових закінчень, зменшення "хрускоту" в суглобах. Крім того сильний акустичний вплив на тканини приводить до розширення судин і, відповідно, покращенню живлення тканин.

Ударно-хвильова терапія п'яткової шпори проводиться в 3-5 сеансів з проміжками між процедурами не менше трьох днів. Іноді потрібно збільшити кількість сеансів враховуючи вираженість відкладень. Тривалість процедури складає біля п'яти хвилин.

 

Протипокази для ударно-хвильової терапії

Основні протипокази:

  • вагітність
  • онкологічні захворювання в ділянці передбачуваної процедури
  • стани пов'язані з порушенням згортання крові і підвищеною ламкістю судинної стінки
  • зони росту (метафіз) кісток
  • ділянки, що тісно межують з ребрами (легенева тканина), ділянка черепа (за винятком скронево-нижньощелепного суглоба), кишечником, магістральними (великими) судинами.

 

Апарат ударно-хвильової терапії BTL-6000 SWT TOPLINE (на фото) - найсучасніший прилад, за допомогою якого проводиться терапія скелетно-м'язової системи. Основа методу: апарат серії BTL-6000 дозволяє застосовувати терапію за допомогою неінвазивних імпульсних хвиль, це один з найбільш ефективних способів лікування болю, пов'язаного зі скелетно-м'язовою системою.

Застосування ударно-хвильової терапії

Покази до застосування:

 

Переваги ударно-хвильової терапії:
  • лікування без порушення цілісності зовнішніх покривів тіла(неінвазивна методика)
  • відновлення руху в суглобах без медичних препаратів
  • можливість запобігти хірургічному втручанню
  • висока ефективність

 

Ударно-хвильова терапія - незамінний і ефективний помічник в таких напрямках лікування, як реабілітація опорно-рухового апарату, спортивна реабілітація та при больвому синдромі.