Біль в сідниці – практично один із перших симптомів, який виникає при запаленні сідничного нерва, але він також виникає і при інших захворюваннях. Спазм м’язів в цій ділянці, патологічні процеси в кульшовому суглобі, інфекційне ураження тканин сідниці і інші хвороби також є причинами болю в сідниці. Розберемось детальніше в питанні, чому болить сідниця.

Причини, що викликають біль в сідниці

Найбільш часті причини, що викликають біль в сідниці:

  • хвороби поперекового відділу хребта, які супроводжуються запаленням сідничного нерва;
  • спазм грушевидного м’язу;
  • артроз кульшового суглобу;
  • інфекційне ураження м’яких тканин та кісток;
  • судинні порушення;
  • пухлини.

 

Як вже говорилось вище, біль в сідниці завжди розвивається в тому випадку, коли присутнє запалення сідничного нерва. Це дуже неприємний стан, при якому не лише болить сідниця, а також болить стегно та гомілка, виникає відчуття повзання мурах, порушується чутливість, в тому числі з’являється оніміння пальців. Ішіас часто супроводжують судоми литкових м’язів.

 

Причини, які викликають ішіас і, відповідно, біль в сідниці, пов’язані з хребтом, а саме поперековим його відділом. Це такі захворювання, як спондильоз та остеохондроз хребта, а також лістез хребців, протрузія та грижа. Механізм виникнення болю пов’язаний в тій чи іншій мірі з подразненням чи защемленням нервових корінців, що приводить до розвитку їх набряку, що ще більше сприяє їх компресії в міжхребцевому каналі.

Також болить сідниця в тому випадку, коли виникає спазм грушевидного м’язу. Стійке його скорочення звужує просвіт під ним, в якому залягає сідничний нерв, що приводить до його здавлювання. Тобто, виникає защемлення сідничного нерва, або так званий тунельний синдром. Біль у сідниці відчувається не лише при ходьбі, але і у спокої, з часом може виникати слабкість в нозі та стопі, а також спазм литкових м’язів. При пальпації відмічається щільне болюче утворення в точці проходження сідничного нерва та ділянці розташування грушевидного м’язу.

Болить сідниця при травмуванні сідничної ділянки та кісток тазу при падіннях, аваріях і таке інше. Інфекційні захворювання кісток, м’язів та підшкірної клітковини також викликають біль у сідниці. Особливо слід відмітити остеомієліт та туберкульозне ураження кісток тазу та стегна.

Коксартроз є однією із частих причин, при якій болить сідниця справа та зліва, в залежності від локалізації процесу. Але частіше процес двосторонній, тому болять ноги та сідниці з обох сторін. Біль стає інтенсивнішим при рухах, виникає хрустіння та лускання в суглобах.

Захворювання черевної аорти та клубових артерій, при яких відбувається звуження їх просвіту, клінічно проявляються ішемією тканин нижніх кінцівок та порушенням трофіки. Біль в сідниці та по всій нозі посилюється при рухах, бо при цьому збільшується потреба в кисні, доставка якого сильно обмежена. Так зване переміжне кульгання , яке характерне для оклюзійних захворювань судин, є реакцією на кисневе голодування тканин, особливо м’язів, що виникає при навантаженні.

Біль у сідниці є симптомом злоякісних утворень в кісткових структурах тазового кільця. Це можуть бути первинні пухлини або метастази з інших органів, наприклад, з простати, яєчників чи матки.

Біль у сідниці – це симптом, який характерний для великої кількості захворювань та станів, тому успішне його усунення залежить від точного визначення причини та впливу безпосередньо на неї.

Як лікувати біль в сідниці?

Для того, щоб визначитися з лікуванням, потрібно спочатку вияснити причину болю в сідниці. Для цього збирається анамнез, проводиться огляд та додаткове обстеження. Проводиться ультразвукова діагностика поперекового відділу хребта та кульшового суглобу, оцінюється стан м’яких тканин та судин. При необхідності проводиться комп’ютерна томографія чи магнітно-резонансна томографія.

У випадку, коли біль в сідниці викликаний захворюваннями поперекового відділу хребта, проводиться відповідне лікування. Для цього в медичному центрі “Меднеан” застосовується мануальна терапія, яка дозволяє усувати зміщення хребців та функціональні блоки в міжхребцевих суглобах, проводити декомпресію міжхребцевих дисків для зменшення грижі. Також застосовується фізіотерапія у вигляді різноманітних процедур, які здатні зменшувати запальний процес нервових корінців та сідничного нерва, знеболювати та відновлювати їх функції.

При наявності спазму грушевидного м’язу проводиться розслаблююча терапія з допомогою спеціальних струмів електротерапії та високотонової терапії. Також проводиться ультразвукова терапія для зменшення набряку та запального процесу, розслаблення та покращення мікроциркуляції в тканинах.

Для лікування коксартрозу, при якому також болить сідниця, в центрі “Меднеан” проводиться процедура ударно-хвильової терапії для відновлення рухливості в суглобі, знеболення та руйнування патологічних відкладень солей кальцію. Також застосовується магнітотерапія, електротерапія, ультразвукова терапія, активна та пасивна кінезотерапія і багато інших процедур. Особливо слід відмітити лазеротерапію, яка чудово знеболює та має сильний стимулюючий вплив. Стимуляція лазером приводить до посилення регенерації хрящової тканини, що сприяє призупиненню прогресування коксартрозу та покращує самопочуття хворого.

При наявності інфекційного ураження кісток чи м’яких тканин, а також судинних порушень чи пухлин, проводиться відповідне лікування в спеціалізованих відділеннях.

Звертайтесь в медичний центр “Меднеан” для з’ясування причин, що викликають біль в сідниці, а також для ефективного та безпечного лікування!