Болі в ногах турбують не лише людей похилого віку, але й виникають у працездатної частини людства. Вони можуть проявлятися у вигляді відчуття печіння або важкості та розпирання, іноді болі в ногах мають розлитий характер, без певної локалізації, а іноді локалізуються у попереку та віддають по обох ногах по всій довжині. Часто буває відчуття викручування, особливо при різкій зміні погоди, іноді біль гострий або ниючий. При цьому причини, що викликають болі в ногах, різні, з чим пов’язаний різний характер больових відчуттів. Чому болять ноги? Розберемось детальніше в причинах.

Причини, що викликають болі в ногах

Причини, що викликають болі в ногах, пов’язані із захворюваннями хребта, особливо поперекового відділу, а також із захворюваннями суглобів ніг та судинною патологією. В деяких випадках зустрічається поєднана патологія, що значно погіршує стан.

Причини, пов’язані із захворюваннями хребта:

  • протрузія та міжхребцева грижа – вип’ячування міжхребцевого диску защемлює корінці, що приводить до запальної реакції (радикуліт); біль супроводжується порушенням чутливості;
  • зміщення хребців – звуження міжхребцевого каналу для виходу нерва викликає його защемлення або подразнення;
  • хвороба Бехтерева – запалення крижово-тазових з’єднань приводить до запалення сідничних нервів, при цьому болі в ногах відчуваються переважно по задній поверхні;
  • остеохондроз та спондильоз хребта – просідання міжхребцевого диску чи наявність крайових остеофітів може призводити до подразнення нервових корінців, що викликає відповідну симптоматику, в тому числі і болі в ногах.

 

Причини, пов’язані із захворюваннями суглобів:

  • артроз кульшового суглобу (коксартроз) – зазвичай процес двохстороній, болі в ногах турбують по передньобоковій та задній поверхні під час рухів та зменшуються в спокої;
  • артроз колінного суглоба – біль локалізується навколо суглоба, але іноді болять стегна чи гомілки;
  • артроз гомілково-стопного суглобу;
  • запальні захворювання суглобів нижніх кінцівок;
  • плоскостопість – зменшення амортизації, яку повинна виконувати стопа в нормі, а також зміна осі навантаження на ноги, приводить з часом до розвитку артрозу кульшових та колінних суглобів, від чого і виникають болі в ногах.

 

Болі в ногах виникають також при порушенні венозного та лімфатичного відтоку, при погіршенні кровопостачання при атеросклерозі чи облітеруючому ендартеріїті, а також при цукровому діабеті. Спазм литкових м’язів та м’язів стегна, а також їх запалення (міозит) – часті причини болю в ногах.

Лікування болю в ногах

Для того, щоб проводити ефективне лікування, потрібно з’ясувати істинні причини, які їх викликають. Цим, звичайно, повинен займатись лікар, який після ретельного огляду та опитування, а також з використанням додаткових методів діагностики, може встановити правильний діагноз.

Якщо причиною є патологія поперекового відділу хребта, застосовується лікування захворювань хребта, яке в медичному центрі “Меднеан” проводиться з допомогою ефективних та сучасних методик. Основою лікування захворювань хребта є мануальна терапія, яка ефективно усуває функціональні блоки в міжхребцевих суглобах, усуває зміщення хребців, проводить декомпресію міжхребцевих дисків та звільняє нервові корінці від компресії. Також вона позитивно впливає на регресію міжхребцевої грижі, що в комплексі з іншими методами має позитивну терапевтичну динаміку.

Поряд з мануальною терапією в медичному центрі “Меднеан” застосовується цілий комплекс фізіотерапевтичних процедур, які комбінуються в залежності від потреби та індивідуальних особливостей організму пацієнта. З допомогою цих методів також ефективно проводиться лікування суглобів запального характеру та лікування дегенеративно-дистрофічних процесів в суглобах.

При наявності судинної патології проводиться відповідне лікування в спеціалізованому відділенні з усуненням провокуючих факторів та несприятливих умов.

Варто сказати, що симптоматичне лікування із застосуванням лише знеболюючих чи протизапальних препаратів без усунення основної причини дасть лише незначний ефект, або не дасть його взагалі. Тому самолікування в такому випадку недоцільне, а у більшості випадків ще й шкідливе.