Увага! Важливе повідомлення!

Медичний центр "Меднеан" підписав договір державних гарантій з НСЗУ,

що дає Вам можливість проходити лікування безкоштовно!

Щоб скористатись безкоштовною реабілітацією в нашому центрі, Вам потрібно взяти у вашого сімейного лікаря

направлення на консультацію до невропатолога чи фізіотерапевта.

Деталі по телефону 0969232533.


 

Головокружіння являє собою порушення рівноваги, відчуття обертання предметів навколо, супроводжується відчуттям важкості в голові. Часто головокружіння супроводжується вегетативними розладами: нудотою з блюванням, підвищеним потовиділенням, блідістю шкірних покривів, відчуттям тривоги.

Головокружіння може бути незначним і проявлятися нестійкою ходьбою, а в деяких випадках не дозволяє навіть піднятися з ліжка.

Хребет – це одна з найскладніших біологічних машин людського організму. Іноді внаслідок захворювань хребта можуть виникнути найрізноманітніші порушення, в тому числі і головокружіння, які на перший погляд важко пов’язати один з одним.

Головокружіння являється однією із перших ознак порушення кровопостачання головного мозку, причиною якого є патологія шийного відділу хребта.

 

Головокружіння при захворюваннях хребта поєднується з іншими симптомами, такими як: шум у вухах, головний біль, відчуття повзяння мурашок по тілу, потемніння в очах тощо.

Головокружіння

Причини головокружіння

Найчастішою причиною головокружіння є гіпоксія головного мозку, яка виникає через порушення кровопостачання по хребетним (вертебральним) артеріям. Це так званий синдром вертебральної артерії. А причинами, які призводять до цього, можуть бути наступні хвороби чи стани:

 • Зміщення хребців - найчастіша причина, що викликає головокружіння. При зміщенні хребців відбувається здавлення вертебральних артерій (проходять в каналі, що формується в поперечних відростках шийних хребців). І в залежності від ступеня зміщення може бути гостре чи хронічне кисневе голодування головного мозку, що буде супроводжуватися головокружінням. Крім того відбувається подразнення нервових корінців (корінцевий синдром), від чого виникають болі в шиї, також може з'являтись біль в плечі і по всій руці, оніміння пальців.
 • Остеохондроз хребта - внаслідок дистрофічних процесів в міжхребцевих дисках іх тургор та пружність погіршуються, від чого з часом виникають різноманітні ускладнення остеохондрозу, які і порушують кровотік по вертебральним артеріям та утруднюють венозний відтік від головного мозку. Це призводить до головокружіння, шуму у вухах, неуважності, тощо.
 • Протрузія диску та міжхребцева грижа - супроводжуються не лише головокружінням, а й вираженим болем та неврологічною симптоматикою.

Крім цього є і інші причини головокружіння. Серед них слід відмітити наступні:

 • захворювання стовбура мозку;
 • вестибулярні розлади - головокружіння з'являється при швидкій зміні положення та при закидуванні голови;
 • артеріальна гіпотензія - головокружіння супроводжується нудотою, збільшенням частоти серцевих скорочень, відчуттям страху і, зазвичай, передує непритомності;
 • головокружіння при неврологічних порушеннях - супроводжується нестійкою ходою;
 • травми та запалення внутрішнього вуха;
 • неврит вестибулярного нерва;
 • різні інтоксикації;
 • хвороба Меньєра - головокружіння виникає приступоподібно, одночасно розвивається глухота.

 

Лікування головокружіння

Лікування головокружіння повинно бути направлене не на усунення лише самого симптому, а й на виявлення і усунення причини, яка його викликає. Але часто лікування головокружіння тільки симптоматичне, так як виявити причину не вдається.

При цьому практично єдиним діючим методом лікування головокружіння, пов'язаного із захворюваннями хребта є мануальна терапія. Вона дозволяє розблокувати шийний відділ хребта, усунути зміщення хребців і цим самим відновити кровотік. Дуже часто головокружіння проходить одразу ж після мануальної терапії.

Головокружіння

Також для лікування використовується витягування хребта (суха або підводна витяжка). Крім того використовується фізіотерапія - цілий перелік фізіотерапевтичних процедур, направлених на усунення болю та запалення, і відновлення кровопостачання. Серед них високою ефективністю володіють слідуючі: лазеротерапія, ультразвукова терапія, магнітотерапія, електротерапія.

Позитивний вплив при головокружінні має ручний масаж спини з акцентом на шийний відділ хребта, а також гідромасаж, що має тонізуючий вплив на судини.

Тому дуже важливим є правильний підхід до лікування, що може забезпечити досвідчений мануальний терапевт в медичному центрі "Меднеан".

Хвороби хребта: 

Реклама:

Для коректного відображення вимкніть, будь ласка, Adblock Plus. data-matched-content-rows-num="4,2" data-matched-content-columns-num="1,2" data-matched-content-ui-type="image_card_sidebyside"