Увага! Важливе повідомлення!

Медичний центр "Меднеан" підписав договір державних гарантій з НСЗУ,

що дає Вам можливість проходити лікування безкоштовно!

Щоб скористатись безкоштовною реабілітацією в нашому центрі, Вам потрібно взяти у вашого сімейного лікаря

направлення на консультацію до невропатолога чи фізіотерапевта.

Деталі по телефону 0969232533.


 

Категорія "спондильоз" призначена для того, щоб ви, шановний читачу, змогли розібратися в цьому захворюванні. Адже часто поняття спондильоз та остеохондроз прирівнюються між собою або взагалі кажуть, що це одне і теж. В цому твердженні є раціональне зерно, але це не зовсім вірний підхід до питання. Розберемось детальніше.

Вся справа в тім, що спондильоз є наслідком прогресування остеохондрозу, можна сказати, його ускладненням чи наступною стадією. Адже дегенеративні зміни в міжхребцевих дисках з часом приводять до іх вип’ячування по всьому кругу за межі тіл хребців. Це, в свою чергу, приводить до компенсаторного розростання цих ділянок хребців, що приводить до формування своєрідних дзьобоподібних шипів. Вони покликані утримати неконтрольоване розповзання диска і утримати його на місці. Це своєрідний захисний механізм, тому спондильоз можна назвати стримуючим фактором.

Але, являючить захисним механізмом, з часом, він може приводити до певної клінічної симптоматики. Виражені шиповидні розростання можуть здавлювати нервові корінці та викликати больовий синдром та неврологічну симптоматику. Також, таке цементування приводить до скутості та обмеження рухів.

В статтях цієї категорії ви можете детально ознайомитись з проявами спондильозу, принципами та методами його діагностики, а також дізнатись про методи сучасної терапії.

 

Спондильоз хребта та його лікування

Часто можна почути, що спондильз та остеохондроз хребта являються одним і тим же процесом, тобто, що вони є синонімами одного захворювання. Однак, це не зовсім так. Спондильоз є продовженням чи наступною стадією остеохондрозу і супроводжується змінами в тілах хребців та зв'язковому апараті хребта. Дізнайтесь, як розвивається це захворювання, якими симптомами воно супроводжується, як діагностується та лікується. Читайте далі.