Останнім часом масаж спини набуває все більшої популярності, що пов’язано із багатьма аспектами, зокрема, з почастішанням болю в спині, а також з бажанням отримати розслаблення та задоволення. Які ж принципи правильного виконання масажу спини та для чого він застосовується?

Масаж являє собою механічний вплив на тканини спини або тканини інших частин тіла з допомогою різних прийомів і пристосувань. Це може бути і механічний масаж, який проводиться з допомогою спеціальних ліжок, де масажерами виступають ролики, що рухаються по всій спині. Також це можуть бути і ручні пристрої, які являють собою спеціальні вібронасадки. Механічний масаж має багато позитивних моментів, але ніщо не зрівняється з ручним масажем спини.

Біль в спині в тій чи іншій мірі турбує кожну людину і перше, що вона робить – шукає можливість отримати масаж для усунення болю. Дійсно, масаж спини в багатьох випадках дозволяє зробити це, але частіш за все сам по собі масаж без комплексного діагностичного і лікувального підходу не усуває причину, від якої виникає дорсалгія і, відповідно, не дає тривалого лікувального ефекту.

Як правильно робити масаж спини?

Тепер дуже широко рекламують свої послуги масажисти, але вибрати спеціаліста, який робить правильний масаж, не завжди виходить. Зазвичай це робиться методом спроб і помилок. Певну допомогу в цьому питанні дають рекомендації інших пацієнтів, які випробували масаж певного масажиста на собі.

Як же визначити правильний масаж? Зазвичай говорять про те, що правильний масаж повинен завжди складатись із певних етапів з певною їх послідовністю виконання. Тобто, він повинен починатись із погладжування, продовжуватись розтиранням, розминанням, постукуванням і вібрацією, і закінчуватися знову погладжуванням. В цьому звичайно є раціональне зерно, але це не являється обов’язковою умовою.

Показником правильності масажу спини є його ефективність, тобто, усунення м’язових спазмів і болю, а також отримання задоволення. Також правильний масаж виключає виникнення неприємних відчуттів, болю або появу синців. Поява синців допускається при проведенні антицелюлітного масажу, коли проводиться корекція фігури. Однак слід враховувати індивідуальні особливості судинної стінки, які у всіх різні.

Що стосується часу проведення процедури, то вона може тривати від 10 до 40 хвилин і більше, що залежить від ділянки, яка масажується і від необхідності. Але правильність масажу спини визначається знову ж таки не часом, а його ефективністю.

Важливим моментом правильного масажу спини є також настрій масажиста, адже люба енергетика, чи то погана чи хороша, передається пацієнту.

Покази до масажу спини

Масаж спини показаний при наявності м’язових спазмів (м’язово-тонічний синдром), а також коли присутній біль у попереку або грудній клітці (цервікоторакалгія), а також болі в шиї. Але слід пам’ятати, що потрібно спочатку вияснити причину болю або спазму, а потім вже проводити лікування, в тому числі використовуючи масаж.

Масаж спини усуває м’язові спазми і біль, покращує кровопостачання тканин, має рефлекторний вплив на біологічно активні точки, які відповідають за функціонування багатьох органів і систем, а також допомогає усувати защемлення сідничного нерва за рахунок підготовки спини до проведення мануальної терапії та використовується в комплексі лікування міжхребцевої грижі. Крім того, масаж спини має сильну емоційну складову, що дуже позитивно впливає на процес лікування.

Лікування захворювань хребта, а також реабілітація опорно-рухового апарату і спортивна реабілітація також передбачають використання масажу в комплексі.

Різновидів масажу існує багато, наприклад, лікувальний, спортивний, гігієнічний, косметичний і таке інше, але поділ цей умовний тому, що всі вони мають лікувальний компонент і можуть називатись лікувальним.

Часто можна почути про те, що до різновидів масажу відносять мануальну терапію. Однак це неправильно. Метою масажу являються м’які тканини, а мануальна терапія направлена безпосередньо на хребет.