Тенденція останніх років стосовно росту захворюваності суглобів дуже невтішна. Захворювання опорно-рухового апарату виникають все частіше і все більш у молодшого покоління, що не може не турбувати. Тому вивчення причин, які викликають захворювання суглобів, повинно бути одним із пріоритетів медицини. Але мова в цій статті не про це. Давайте розберемось, яке лікування суглобів існує в наш час, а також які методи серед них найбільш ефективні.

Медикаментозні методи лікування

Це найбільш перші і найбільш популярні методи лікування, які дуже широко використовуються як в клінічних умовах, так і в домашніх у якості самолікування. Що саме використовується?

Всі чули і багато хто використовує нестероїдні протизапальні препарати. Вони покликані зменшувати запальний процес та знеболювати, тому часто використовуються при артритах та артрозах, що значно полегшує стан пацієнтів. І все б нічого, якби вони не володіли цілим переліком побічних ефектів, наприклад, агресивний вплив на слизову шлунка та кишечника, що часто викликає запалення та виразки. Крім того, лікування з їх допомогою має лише симптоматичний характер, вони не виліковують основну причину захворювання.

Також часто застосовують гормональні препарати в якості ін’єкцій в суглоби, що, доречі, має певні показання і робиться не більше трьох разів на рік. Ці препарати добре знімають запальний процес та біль, але мають також дуже багато побічних впливів, в тому числі і пошкоджуючий вплив на суглобовий хрящ. Тому такі методи лікування суглобів дуже обмежені, а ВООЗ взагалі не рекомендує застосовувати такі методи лікування.

Якщо згадати, що основою розвитку артрозу суглобів є пошкодження суглобового хряща, то, міркуючи логічно, потрібно застосовувати медикаменти, що покращують живлення хрящової тканини і стимулюють процеси регенерації. Такими препаратами є хондропротектори. Вони являють собою харчовий субстрат, який складається з гіалуронової кислоти, хондроїтинсульфата та гглюкозаміна. Принцип їх дії полягає в тому, що вони покращують живлення хряща і сворюють умови для його регенерації.

Але, як завжди, є свої підводні камені: такі препарати потрібно приймати тривалими курсами з повторенням кожні 6 місяців. Тому таке лікування вартує не дешево. Крім того, потрібно розуміти, що хондропротектори, всмоктуючись в шлунково-кишковому тракті, розходяться по всьому організму і використовуються у всіх органах і тканинах, а не лише у пошкодженому суглобі. Також слід враховувати той факт, що при артрозі відбувається кальцинація термінальної пластинки, через яку проходять поживні елементи в хрящову тканину суглоба, тому проникнення хондропротекторів у пошкоджений суглоб обмежене.

Виходячи із вищесказаного, при введенні таких медикаментів прямо в суглоб, ми обходимо цю перешкоду. Дійсно, є препарати, що вводяться з допомогою ін’єкцій у кількості від 3 до 5. Лікування артрозу суглобів таким чином є більш ефективним, але не слід забувати, що ін’єкції пошкоджують суглобову капсулу і сам суглоб, що може погіршити перебіг артрозу.

Хірургічні методи лікування суглобів

Останнім часом ми часто чуємо про такий метод, як ендопротезування, який являє собою заміну пошкодженого суглобу штучним. Таким чином повністю усувається причина, що привела до інвалідності. Протези в основному довговічні та добре приживаються.

Здається, що такі методи лікування суглобів являються універсальними і найбільш радикальними. Можливо це й так, але вони не так вже й поширені, адже вартість їх дуже висока. Крім того, не завжди вік дозволяє робити такі операції через наявність захворювань інших органів та систем. Також слід враховувати можливі ускладнення, адже це достатньо серйозне оперативне втручання.

Фізіотерапевтичні методи лікування

Чим же так приваблива фізіотерапія? Головна перевага фізіотерапії – це відсутність побічних ефектів, які характерні для медикаментозного лікування. Адже ці методи засновані на принципі малих доз. Також важливим є наявність великої кількості фізичних факторів, які використовуються для лікування суглобів, а також постійне вдосконалення обладнання і відкриття нових та більш потужних факторів. Ну і, звичайно ж, висока їх ефективність, яка вже давно доведена.

Особливо слід відмітити такий метод, як лазеротерапія, який є незамінним в процесі лікування артрозу суглобів. Лазерна терапія є сильним біостимулятором, який посилює процеси регенерації тканин, в тому числі і хрящової. Крім того, вона чудово знеболює і знімає запальний процес, що сприяє її застосуванню при різних захворюваннях.

В якості резюме хочеться підкреслити, що всі методи мають право на існування, в тому числі і народні (про народні методи лікування суглобів зупинюсь в наступній статті), але завжди слід враховувати можливі ризики виникнення ускладнень, наявність супутньої патології і використовувати найбільш ефективні методи, виходячи із кожної конкретної ситуації.

Звертайтесь в медичний центр “Меднеан”, де застосовуються сучасні та безпечні методи лікування суглобів!