Уявіть ситуацію, коли вас починає турбувати біль у спині і при зверненні до лікаря він, після проведення додаткових обстежень, не знаходить видимої причини. В такому разі в більшості випадків виставляється діагноз остеохондроз і призначається певне лікування. Чи правильно це? Для цього давайте розберемся, що таке остеохондроз.

Остеохондроз - це комплекс дистрофічних порушень в хрящах, які вкривають суглобові поверхні, тому може розвиватися практично в будь-якому суглобі, але в цьому випадку мова йде про міжхребцеві диски. При цьому зменшується їх тургор та еластичність. Доречі, раніше визначення "остеохондроз" стосувалось широкої групи суглобових патологій, але пізніше стало вживатись виключно по відношенню до хребта.

Остеохондроз хребта

З цього визначення випливає, що остеохондроз являє собою банальне старіння хребта. Так чому ж лікарі виставляють цей діагноз та починають лікувати остеохондроз хребта? Хіба сучасна медицина навчилась боротись із старінням?

Вся суть полягає у тому, що остеохондроз хребта сам по собі практично не викликає ніяких симптомів, окрім незначного обмеження рухливості, відповідно, проводити його лікування не є доцільним. Але остеохондроз хребта супроводжується такими станами, як зміщення хребців, які призводять до подразненяя чи защемлення нервових корінців та розвитку запалення (радикуліт), а також патологією, що іменується як нестабільність хребців, протрузія та грижа дисків. Часто розвивається порушення постави, сколіоз та кіфоз. Також наслідком остеохондрозу є спондильоз. Вони і викликають біль у спині та інші симптоми. Тому лікування остеохондрозу хребта направлене на усунення його ускладнень. Виходячи із цього, фраза "лікувати остеохондроз" не зовсім вірна.

Появу остеохондрозу хребта можна прив'язати до періоду, коли людина перейшла з чотирьох на дві ноги, що значно збільшило навантаження на сегменти хребта. І чим більше людина розвивається і прогресує, тим більше платить ціну за це і саме здоров'ям хребта. Тобто, можна припустити, що першопричиною остеохондрозу хребта є прямоходіння.

У процесі дорослішання в людини фізіологічно редукується судинне русло в міжхребцевих дисках, тому живлення їх відбувається дифузно. Цим ускладнюється відновлення міжхребцевих дисків після травм і навантажень. Неповноцінність раціону харчування посилює остеохондротичні процеси. Хрящ втрачає еластичність і міцність, змінюється його форма і консистенція.

Негативно позначаються на дисках нераціональна і несиметрична робота м'язів хребта, а саме: при неправильних звичних позах, при недостатній розминці, при носінні сумок на плечі, при використанні м'яких подушок і матраців. Стимулятором патологічних процесів може виступати плоскостопість. Якщо стопа не забезпечує належну амортизацію взаємодій з опорою, останнє доводиться робити хребту.

Ожиріння також являється сприяючим фактором, який з часом викликає остеохондроз хребта. Зайва жирова тканина, відкладаючись в різних місцях, ускладнює підтримку рівноваги і перевантажує міжхребцеві суглоби. Тому корекція фігури і ваги вкрай необхідні для ефективного лікування.

Симптоми остеохондрозу хребта, як правило, дуже різноманітні. Оскільки остеохондроз та його ускладнення можуть вражати як шийний, так і грудний і поперековий відділи, клінічна симптоматика може істотно відрізнятися. Але майже завжди розвивається корінцевий синдром і, відповідно, оніміння пальців рук, оніміння ніг, обмежується рухова активність, виникає дорсалгія. При локалізації в шийному відділі хребта часто виникає синдром хребетної артерії.

Із додаткових методів обстеження використовується ренген, комп'ютерна томографія, магнітно-резонансна томографія, ультразвукова діагностика, термографія.

 

Лікування остеохондрозу хребта в центрі "Меднеан"

Лікування остеохондрозу - це складний процес, під час якого лікар підбирає саме ту методику, яка підійде конкретному пацієнту.Остеохондроз хребта

Вилікувати остеохондроз неможливо, але можна значно покращити стан пацієнта.

 

Як вже вказувалось вище, лікування направлене на усунення ускладнень і призупинення прогресування хвороби, а саме:

  • усунення причин, які викликають біль в спині (основна скарга пацієнтів);
  • посилення кровопостачання хребців, оточуючих тканин і, відповідно, міжхребцевих дисків:
  • зміна способу життя і профілактичні заходи.

При ефективному лікуванні у медичному центрі "Меднеан" відбувається реабілітація хребта з його самофіксацією: проходить біль в спині, повертається рухливість хребта і людина відчуває себе здоровою.

Лікування остеохондрозу хребта в центрі "Меднеан" передбачає застосування мануальної терапії, а також використовується фізіотерапія у вигляді цілого комплексу процедур. Мануальна терапія є одним із самих ефективних методів, що дозволяє відновити рух, усунути зміщення та м'язові спазми. Використовується також ручний масаж спини або механічний. Проводяться процедури вигрівання, які комбінуються з єкстремальним холодом (локальна кріотерапія) для значного підвищення кровопостачання.

Лазеротерапія застосовується з метою стимуляції нервових корінців для відновлення їх функцій, а також посилення регенераціїї хрящової тканини. HILT-терапія є новим методом, який має сильний стимулюючий вплив. Ультразвуова терапія добре знімає набряк і запалення, магнітотерапія покращує мікроциркуляцію крові та знімає біль і запалення. Електротерапія застосовується для усунення м'язових спазмів або для стимуляціїї їх при атрофії.

Ударно-хвильова терапія руйнує патологічні відкладення солей кальцію, відновлює рух та усуває біль, що робить її незамінною в процесі лікування. Але слід сказати, що ця процедура не проводиться для повного дроблення і виведення так званих солей по всьому хребту, як дехто думає. Це неможливо. Але вона дає можливість прицільно впливати на деякі остеофіти, які викликають певні симптоми, а також проводиться для покращення рухливості хребта і його кровопостачання, усунення м'язових трігерних точок та знеболення.

Інфрачервона сауна дає можливість глибокого прогріву тканин, що призводить до посилення кровообігу, покращує настрій та сприяє очищенню організму.

Хоч остеохондроз і неможливо вилікувати, однак професійний і комплексний підхід забезпечує тривалу ремісію і дає можливість хворому почувати себе повноцінним членом суспільства.

Хвороби хребта: 

Подібні статті:

Для коректного відображення вимкніть, будь ласка, Adblock Plus. data-matched-content-rows-num="4,2" data-matched-content-columns-num="1,2" data-matched-content-ui-type="image_card_sidebyside"