П’яткова шпора – це стан, обумовлений відкладанням солей кальцію в ділянці прикріплення підошвової фасції до п’яткового горбика. Це кальцинація фасції в місці прикріплення її до п’ятки, яка на рентгенограмі виглядає як шип (див. фото). Які ж причини п’яткової шпори та як проводиться її лікування?

Виникає п’яткова шпора внаслідок запалення і дегенеративно-дистрофічних процесів у підошвовій фасції. Тобто, це захворювання називається підошвовий фасциїт, а шпора є його наслідком.

Підошвова фасція виконує підтримуючу і амортизуючу функції. Вона здатна витримувати дуже сильні навантаження довгий час. Але, внаслідок різних обставин, може відбуватись її пошкодження, особливо у місцях її прикріплення до кісток. Частіше всього таке пошкодження відбувається в місці прикріплення фасції до п’яткової кістки.

Розвиваються дрібні розтягнення і розриви, які в нормальних умовах проходять самі, внаслідок компенсаторних і регенераційних процесів. Але при тривалих чи надмірних навантаженнях компенсаторні механізми вичерпуються, що приводить до пошкодження фасції, розвитку запального процесу, порушенню її живлення. Як захисний механізм, для обмеження рухливості пошкодженої ділянки, відбувається відкладання солей кальцію. Це призводить до формування шипа – п’яткової шпори.

Остеохондропатія горбистості п’яткової кістки в місці прикріплення ахілового сухожилля з часом може приводити до відкладання солей кальцію в цій ділянці, від чого формується п’яткова шпора.

Сприяючими факторами для розвитку п’яткової шпори служить стояча робота, надлишкова вага, наявність захворювань хребта, артрозу суглобів нижніх кінцівок, а також наявність захворювань судин нижніх кінцівок. Також сприяючим фактором служать сильні навантаження, наприклад, у спортсменів.

П’яткова шпора – захворювання, яке частіше всього розвивається у жінок у віці після 40 років. Але в останній час п’яткові шпори з’являються у все більш молодому віці. Напевне, це пов’язано з погіршенням раціону і якості харчування людини, погіршенням екологічної ситуації, з дисбалансом у режимі відпочинку і навантаження. Але ця тема потребує більш детального вивчення.

Симптоми п’яткової шпори

Симптоми п’яткової шпори пов’язані із подразненням тканин шипом, а також з порушенням функцій підошвової фасції. Основним симптомом п’яткової шпори є біль в п’ятці. Біль частіше всього локалізований в центрі п’ятки, також може боліти по бокам, рідше в центрі стопи. Біль частіше всього турбує вранці, але після того, як пацієнт розходиться, інтенсивність його знижується або затихає взагалі. Також біль посилюється при навантаженні.

Крім того, у хворого порушується хода через щадіння, також виникає оніміння ніг, знижується працездатність.

Лікування п’яткової шпори в центрі “Меднеан”

Чи потрібна операція для лікування п’яткової шпори?

Лікування п’яткової шпори включає в себе слідуючі етапи:

  • руйнування шипа;
  • зняття запального процесу;
  • посилення регенерації тканин стопи;
  • усунення сприяючих захворювань і факторів.

 

Для руйнування п’яткової шпори в наш час не потрібно проводити хірургічного втручання. Сучасна медицина дає можливість проводити лікування не інвазивними методами.

Самим ефективним і в той же час кардинальним методом лікування є ударно-хвильова терапія. Це метод лікування акустичною хвилею, при якому хвиля поглинається твердими тканинами, що призводить до руйнування молекулярної структури патологічних відкладень солей кальцію і поступовому виведенню із організму. При цьому нормальна структура кістки не займається (при правильному застосуванні методики). Крім того, ударно-хвильова терапія дає знеболюючий ефект і покращує кровопостачання тканин стопи.

Для зняття запального процесу і больового синдрому ефективним засобом виступає ультразвукова терапія і лазер. Лазеротерапія крім того має сильний стимулюючий ефект, що прискорює регенерацію тканин.

Додатково для лікування можна використовувати теплові процедури: вигрівання сольовими грілками, парафіном, озокеритом. Також в домашніх умовах можна використовувати підігріту сіль чи пісок. Корисними для лікування п’яткової шпори будуть теплі сольові ванночки для ніг.

Для ефективного лікування п’яткової шпори потрібно усунути сприяючі фактори: зменшити навантаження на стопи, позбутись зайвої ваги, своєчасно проводити лікування захворювань хребта, а також лікування суглобів, які сприяють розвитку п’яткової шпори. Для розвантаження п’яток під час лікування можна використовувати спеціальні устілки з отвором в центрі.

Звертайтесь в медичний центр “Меднеан”, де вам вилікують п’яткові шпори безпечними методами за декілька сеансів!