Тракційна терапія представляє собою лікувальний вплив сили витягування на опорно-руховий апарат людини. Це один із видів фізіотерапії, який передбачає вплив сили тяжіння землі з використанням власної ваги тіла або спеціального вантажу, чи витягуючого зусилля, яке створюється електронними пристосуваннями. Суть тракційної терапії полягає в декомпресії міжхребцевого диску, декомпресії защемлених нервових корінців та створення умов для втягування міжхребцевого диску при наявності грижі.

Тракційна терапія може проводитися в повітряному середовищі (суха витяжка), або під водою (підводна витяжка). Вона може проводитися у вертикальному положення тіла в пасивному режимі з використанням власної ваги тіла, а також у вертикальному положенні під впливом сили вантажу або апаратного витягування.

Тракційна терапія з допомогою витяжки “Тритон” являє собою сучасний метод, з допомогою якого проводиться лікування захворювань хребта і суглобів. Це новітнє обладнання для проведення контрольованого витягування хребта з метою декомпресії міжхребцевих дисків у сегментах хребта, а також для розвантаження суглобів. Це суха витяжка хребта, яка має широкі терапевтичні можливості і покращену функціональність.

Тракційна терапія з допомогою витяжки “Тритон” забезпечує статичне, переміжне і циклічне витягування. Статична тракційна терапія передбачає підтримування однакової сили витягування протягом всього часу проведення процедури. Переміжна тракційна терапія передбачає почергове застосування максимально і мінімально заданих параметрів витягування. Циклічна тракційна терапія включає поступове збільшення витягуючого зусилля з послідуючим його зменшенням. Тобто, прилад “Тритон” дозволяє підбирати параметри лікування в залежності від важкості і виду захворювання, а також індивідуальних особливостей хворого.

Тракційна терапія хребта

Тракційна терапія хребта використовується при різних захворюваннях хребта і переслідує наступні цілі:

  • декомпресія міжхребцевих дисків;
  • збільшення відстані між хребцями;
  • усунення функціональних блоків в міжхребцевих суглобах;
  • створення умов для зменшення грижового вип’ячування.

 

Внаслідок дозованого витягування хребта зменшується тиск на міжхребцеві диски, що сприяє зменшенню протрузії і грижі, і покращення живлення диску, а також усувається компресія нервових корінців і артерій, які їх супроводжують, зменшується компресія вен дуального мішка. Крім того, відбувається поступове розслаблення м’язів, що усуває м’язово-тонічний синдром і, відповідно, біль в спині.

Слід сказати, що тракційна терапія хребта потребує високої кваліфікації медичного персоналу, що забезпечує безпечне її використання. Витягування хребта проводиться по певним показам, повинні враховуватись протипоказання, а також дуже важливим є індивідуальний підхід до пацієнта, що забезпечує оптимальний підбір параметрів витягування, правильне виставлення кутів витягування і вибір режиму.

Показання для проведення тракційної терапії

Показами являються наступні хвороби хребта:

 

Крім того, лікування суглобів також передбачає застосування витяжки. Тракційна терапія застосовується при болях в суглобах, при наявності дегенеративних процесів (захворювання суглобів дистрофічного генезу).

Протипоказаннями є як загальні, характерні для любого виду лікування, так і специфічні, наприклад, хвороби з наявністю подразнення спинного мозку, рубцевих і спайкових процесів, анкілоз суглобів і сегментів хребта, досить виражений спондильоз хребта, грижа хребта з фрагментацією диску, нестабільність хребців, гостра стадія захворювання (люмбаго) та інші.

Врахування проти показів і правильна лікувальна тактика являються запорукою ефективного і безпечного застосування фракційної терапії. Звертайтесь в медичний центр “Меднеан” для ефективного та безпечного лікування захворювань хребта та суглобів!