деформація суглобівЦя рубрика містить статті про деформацію суглобів та кісток при різних захворюваннях опорно-рухового апарату, де можна дізнатись про причини деформацій, про симптоми, що супроводжують цю патологію, а також дізнатись про різні підходи та методи її лікування. Рубрика наповнюватиметься новим матеріалом, тому слідкуйте за оновленнями на сайті.

А тепер давайте розберемось, в загальному, що ж таке деформація суглобів та кісток і коли вона розвивається. В основному, деформація суглобів виникає на фоні дегенеративно-дистрофічних процесів в хрящовій тканині (артроз суглобів), коли на місці пошкодженого хряща розростається кісткова тканина, відбувається відкладання солей кальцію по периферії суглобових поверхонь для обмеження рухливості в патологічній ділянці та зменшення подальшого пошкодження хряща. Це захисний механізм, який, з часом, ще більше погіршує ситуацію та приводить до деформації суглобів.

Деформація суглобів може виникати при впливі певних зовнішніх факторів, наприклад, взуття з вузьким носком та високим каблуком є фактором ризику виникнення так званої кісточки на великих пальцях ніг. Це вальгусна деформація перших плюсно-фалангових суглобів, яка характеризується формуванням "шишки" в цій ділянці та відхиленням великого пальця назовні.

Також певні фактори можуть приводити до сплощення склепіння стопи та формування продольної або поперечної плоскостопості. Плоскостопість, в свою чергу, приводить до зміни осі навантаження на інші суглоби нижніх кінцівок та хребта, що може служити фактором, сприяючим деформації і цих суглобів.

Деформація суглобів виникає також і при запальних процесах в суглобових з’єднаннях. Так, системні захворювання сполучної тканини, наприклад, ревматоїдний артрит, супроводжуються вираженою деформацією, особливо дрібних суглобів кистей, що може виступати фактором подальшої інвалідності.

Також деформація може бути вродженою. Іноді це транзиторні явища, наприклад, плоско-вальгусна стопа у дітей, яка до п’яти років зазвичай вирівнюється за рахунок формування склепіння стопи та вирівнювання вісі кінцівки. В інших випадках деформація потребує корекції: проводиться відповідне лікування суглобів та профілактичні заходи.

Деформація суглобів виникає і після переломів, особливо, коли лінія перелому проходить по суглобовим поверхням, а також при наявності розчавлення кісткової тканини, при різних пухлинах кісток.

 

Кісточка на нозі – чим викликана та як лікувати?

Кісточка на нозі – це вальгусна деформація стопи, яка характеризується відхиленням великого пальця назовні та наявністю шишки у його основи. Основною причиною є вузьке та незручне взуття на високій підборі, тому частіше хворіють жінки, але чоловіки також. Читайте детальніше.

Деформація Хаглунда – лікування шишки на п’ятці

Турбує біль в ділянці п'ятки та заважає шишка на п'ятці? Дізнайтесь, які фактори сприяють розвитку цієї хвороби, які основні причини появи цієї деформації (хвороби Хаглунда), а також читайте про методи ефективного та безпечного лікування.

Плоскостопість - основні причини, лікування та профілактика

В нормі людська стопа вигнута і формує так зване склепіння, через що стопа набуває здатності амортизувати при ходьбі та навантаженні. Це пристосування має за мету зменшувати навантаження на інші суглоби нижньої кінцівки, а також на міжхребцеві суглоби та диски. Плоскостопість характеризується зменшенням анатомічної складової цього захисного механізму, тобто, склепіння сплощується або зовсім зникає та змінюється співвідношення кісток стопи. Це сприяє розвитку вторинної патології опорно-рухового апарату, в тому числі і різних захворювань хребта. Про це детальніше в статті.