остеохондропатія кісток - хвороба ПертесаЦя категорія присвячена групі хвороб, які найбільш часто виникають в юному віці і характеризуються ураженням росткової зони кісток. Це остеохондропатія кісток, при якій патологічні процеси в хрящовій тканині призводять до пошкодження кісткової тканини. Це циклічний процес, що характеризується зміною некрозу тканин на їх регенерацію.

Остеохондропатія має багато видів, які описані в свій час вченими, чим іменем, переважно, і були названі ці хвороби. Найбільш поширеною із них є остеохондропатія горбистості великогомілкових кісток у дітей. Вона пов’язана з навантаженнями на нижні кінцівки в період активного росту дитини. Кісткова тканина недостатньо міцна, що при навантаженні  приводить до її пошкодження та посиленого відновлення в послідуючому та формування характерних випуклостей під колінами.

Також відомою є хвороба Пертеса, що вражає стегнові кістки, хондропатія колінних чашечок, кісткових утворень стопи та інше. Не дивлячись на загальні патологічні процеси, що відбуваються при цих захворюваннях, клінічна картина кожного із них має свої характерні ознаки.

В цій категорії ви дізнаєтесь про найбільш поширені ураження, їх клінічні прояви та методи лікування. Категорія наповнюватиметься новими статтями, тому слідкуйте за оновленнями на сайті чи в RSS стрічці.

При виникненні любих запитань можна їх задавати на сайті в рубриці питання-відповіді або звертатись безпосередньо в медичний центр "Меднеан" для консультації.

 

Хвороба Пертеса у дітей - основні причини, симптоми та лікування

Це ще один різновид хвороб, характерних для дитячого та юнацького віку, що відносяться до групи остеохондропатій кісток. Ця патологія по автору називається Пертеса, але іноді можна почути і іншу назву - хвороба Легга-Кальве-Пертеса. Патологія характеризується розвитком некрозу головки стегнової кістки, причини якого можуть бути різні, але завжди пов'язані з порушенням кровопостачання цієї ділянки. Як діагностується та як лікується ця патологія - дізнайтесь із повної версії статті.

Хвороба Осгуда-Шляттера

Хвороба Осгуда-Шляттера - це не що інше, як один із різновидів групи захворювань, що називається остеохондропатія кісток. Це патологічний стан, який розвивається в ділянці анатомічної горбистості великогомілкової кістки, зазвичай з обох сторін одночасно, і характеризується певною клінічною симптоматикою. Головними ознаками цієї патології є молодий вік та формування під колінними чашечками своєрідних виступів чи, як їх називають в народі, "шишок". Читайте більш детальніше про причини та лікування цього недугу.

Остеохондропатія - основні види та методи лікування

В даній статті ви, шановний читачу, маєте можливість ознайомитись із групою захворювань, що характерні для дитячого віку та виникають внаслідок пошкодження кісткової тканини в межах росткової зони кісток. Звичайно ж, пошкоджується і хрящова тканина, тому і назва хвороби "остеохондропатія" містить ознаки ураження обох тканин. Остеохондропатія кісток може виникати в різних ділянках, відповідно, в залежності від цього, хвороба носить назву того чи іншого автора, що вперше описав цю патологію. Ознайомлюйтесь з інформацією, діліться з друзями та знайомими, слідкуйте за оновленнями на сайті.