Біль у плечі – це симптом, який вказує на захворювання плечового суглобу і навколишніх тканин.  Він також є діагностичною складовою інших захворювань. Досить часто поява болю у плечі пов’язана із захворюваннями в шийному відділі хребта.

Плечовий суглоб бере участь у функціюванні руки людини. Це основна складова, яка забезпечує рух і функціональність верхньої кінцівки. Внаслідок цього, плечовий суглоб має на собі основне навантаження і, відповідно, частота його пошкоджень достатньо велика.

Також захворювання суглобів плечового поясу верхніх кінцівок виникають під впливом зовнішніх факторів навколишнього середовища, а саме температури, вологості, магнітних бурь, інфекційних агентів та ін. Вони або викликають запальний процес, або сприяють його виникненню.

Слід згадати, що організм людини має надзвичайні резервні можливості, але при тривалих навантаженнях чи впливі дуже сильних шкідливих факторів вони вичерпуються. Це призводить до розвитку захворювання, що в цьому випадку викликає біль у плечі.

Причини болю у плечі різні, але, в основному, вони пов’язані з травмувальними факторами та інфекційними ураженнями. Ці фактори мають пошкоджувальний вплив не лише на сам плечовий суглоб, але й на тканини, які його оточують: суглобову капсулу, зв’язки і сухожилки, м’язи, плечове нервове сплетення.

Причини болю у плечі

  • артрит – запалення плечового суглобу з набряком, обмеженням руху і болем у плечі, яке виникає при інфекційному чи аутоімунному пошкодженні;
  • тендініт – запалення сухожилків, яке часто виникає від сильних фізичних навантажень, а також через відкладання солей кальцію; біль посилюється при рухах, коли задіюється певний м’яз, сухожилок якого запалений(частіше великого грудного м’яза і біцепса);
  • тендовагініт – запалення піхви сухожиль, особливо міжгорбкового сухожилля двоголового м’язу плеча;
  • бурсит – запалення суглобової сумки з вираженим набряком, обмеженням руху і болем у плечі;
  • плечелопатковий периартрит – запалення тканин, що оточують суглоб. Воно пов’язане частіше з подразненням нервових корінців шийного відділу хребта та симпатичних вузлів при таких захворюваннях, як остеохондроз хребта, зміщення хребців, протрузія чи міжхребцева грижа. При цьому біль у плечі дуже інтенсивний, особливо вночі, і супроводжується обмеженням руху;
  • артроз – дегенеративно-дистрофічне захворювання суглобу з пошкодженням суглобового хряща, зменшенням суглобової змазки та відкладанням солей кальцію по краях суглобових поверхонь; супроводжується незначним болем у суглобі, посилюється при рухах і супроводжується хрускотом;
  • захворювання шийного відділу хребта – остеохондроз, спондильоз, наявність зміщень хребців чи грижі, при яких відбувається подразнення нервових корінців, які формують плечове сплетення. При цьому виникає радикуліт чи корінцевий синдром, який викликає не лише біль у плечі, але й у шиї, віддає по всій руці, виникає оніміння пальців, повзання мурашок, а також може супроводжуватися симптомами недостатності кровопостачання по хребетних артеріях: головокружінням, головним болем, підвищенням тиску, порушенням зору і слуху;
  • плексит плечового сплетення;
  • вивих плечового суглобу – біль у плечі супроводжується деформацією плеча з повним обмеженням руху;
  • гострі травми плечового суглоба: переломи, розриви або розтягнення зв’язок, що супроводжується набряком, порушенням функції і болем у плечі.

Лікування болю у плечі

Лікування болю у плечі передбачає зняття больового синдрому. Насамперед потрібно усунути основну причину. Якщо проводити лише симптоматичне лікування, то ефект буде незначним і тимчасовим. Тому діагностичний пошук направляється на першоджерело, яке викликало біль у плечі.

Якщо біль у плечі з’явився внаслідок гострої травми, то перш за все накладають фіксувальну пов’язку і холод для зменшення набряку. Потім обов’язково потрібно звернутись до фахівця.

При запаленні зв’язок і сухожилків, а також суглобової капсули, необхідно виключити пошкоджувальні фактори і проводити протизапальну терапію.

При артрозі плечового суглоба лікування направлене на посилення регенерації хрящової тканини, усунення патологічних відкладень солей кальцію та відновлення руху в суглобі й призупинення прогресу хвороби.

Методи лікування болю у плечі

Для лікування, зазвичай, використовують знеболювальні та протизапальні препарати, але, враховуючи множинні побічні дії від застосування медикаментів, їх використання недоцільне. Краще використовувати фізіотерапевтичні процедури, які не мають побічних впливів і дають більш значний ефект, ніж препарати. Фізіотерапія є чудовою альтернативою медикаментам.

Крім того, фізіотерапевтичне лікування часто має вплив безпосередньо на саму причину. Наприклад, ударно-хвильова терапія дозволяє руйнувати шпори, патологічні відкладення солей кальцію в суглобах і зв’язках. Лазеротерапія чи HILT-терапія дають сильний стимулюючий ефект, що є незамінним для відновлення хрящової тканини при артрозі.

Особливо слід відмітити методику, яка в медичному центрі “Меднеан” застосовується в якості основи лікування більшості захворювань хребта та суглобів. Мануальна терапія дає можливість зняти функціональні блоки як в самому хребті, так і в суглобах, відновити рух та фізіологічне положення суглобових поверхонь та часто одразу усуває причину болю в плечі. Також проводиться масаж спини, особливо шийного відділу та плече-лопаткової ділянки. Дуже важливою є реабілітація після лікування, яка направлена на повне відновлення функціональності плечового суглобу.

Звертайтесь в медичний центр “Меднеан” для ефективного та безпечного лікування причин, що викликають біль в плечі!