Ішіас

Ішіас - це запалення сідничного нерва, яке проявляється слідуючими симптомами: виражений біль у попереку, що віддає в ногу, біль в коліні, а також проявляється слабкістю в нозі, з'являється оніміння ніг, та інші неврологічні прояви. Біль частіше за все поширюється від попереку, переходить через сідниці і спускається далі по ходу сідничного нерву.

Ішіас являється симптомом, що проявляється по задній поверхні ноги, в той час, як причина локалізована в попереково-крижовому відділі хребта. Лікування причини приведе до зникнення симптому.

Начастіше ішіас виникає у людей віком 30-50 років, хоча найперші симптоми можуть виникнути ще набагато раніше і починаються із ниючого болю в попереку. Ішіас, лікування

Ішіас не є діагнозом, а лише сукупністю симптомів, які виникають через різні захворювання хребта. Найчастіше подібні симптоми виникають при таких захворюваннях попереково-крижового відділу хребта: зміщення хребців, остеохондроз хребта, спондильоз, протрузія або міжхребцева грижа. За статистичними даними, останнє захворювання найчастіше стає причиною ішіасу, в результаті здавлювання нервових корінців вип'ячуванням міжхребцевого диску, через яке виникає біль та порушення чутливості.

Для виявлення цих захворювань проводиться ультразвукова діагностика, комп'ютерна томографія, МРТ, термографія або звичайний ренген.

Порушення крижово-клубового зчленування, зміщення хребців, функціональні блоки нерідко викликають дискомфорт, біль та можуть викликати защемлення сідничного нерва і його запалення (ішіас).

Вагітність, в результаті якої відбувається перебудова центра ваги також є однією з причин виникнення захворювання. Організм майбутньої мами не завжди готовий до певних перебудов, які вимагає її стан, тож в цей момент інколи виникають проблеми з хребтом.

Симптоми ішіасу

Основні симптоми:

  • біль в сідниці, який поширюється зазвичай по одній нозі і може посилюватися при тривалому сидінні, стоянні
  • відчуття "повзання мурашок", поколювання, печіння
  • слабкість, напруженість м'язів, оніміння
  • різкий біль, що посилюється під час ходьби, нахилів, кашлю, чхання.

Біль в спині, який супроводжує ішіас, може тривати від кількох днів та навіть до кількох місяців. У проміжках між нападами пацієнтів часто турбують скутість поперекового відділу, напруження м'язів та інші схожі прояви. Біль при ішіасі в одній ситуації може мати виснажливий, нестерпний характер, а в іншій людина може відчувати невеликий дискомфорт, проте з часом біль так чи інакше посилюється.

Ішіас лікування

Ішіас, лікування якого носить індивідуальний та комплексний характер, включає в себе вплив на основне захворювання, що викликало запалення сідничного нерва, а також усунення симптомів та відновлення нервової провідності.

Ішіас, лікування якого в медичному центрі "Меднеан" проводиться немедикаментозним шляхом, може самостійно пройти при усуненні причини, що його викликала. Так, лікування міжхребцевої грижі та усунення зміщень хребців поперекового відділу за допомогою такої методики, як мануальна терапія, приводить до того, що симптоми ішіаса зникають самі по собі (при ранньому зверненні за допомогою). Але при тривалому запаленні сідничного нерва, чи постійному подразненні нервових корінців поперекового відділу грижою, лікування ішіасу може бути затяжним.

Для зняття запалення і відновлення нервової провідності в нашому центрі використовується фізіотерапія у вигляді комплексу процедур. Ультразвукова терапія чудово знімає набряк і запальний процес, знеболює. Лазеротерапія і HILT-терапія, шляхом стимуляції нервових волокон, відновлюють нервову провідність і чутливість.

 Магнітотерапія покращує кровопостачання та адаптаційні можливості організму до змін навколишнього середовища; електротерапія чудово знімає спазми м'язів.

 Ударно-хвильова терапія застосовується для руйнування остеофітів та вогнищ кальцинації, а також відновлення рухливості та знеболюючого ефекту.

Теплові процедури, такі як вигрівання грілками та інфрачервона сауна можуть комбінуватись з локальною кріотерапією. Обов'язково призначається ручний масаж спини, а при необхідності - гідромасаж.

Прогноз лікування зазвичай благоприємний, коли мова йде про раннє звернення за допомогою. Однак при запущених випадках, чи при наявності тривалого защемлення нервових корінців грижою, лікування тривале і потребує більше зусиль та терпіння.

Турбує біль в попереку і віддає по всій нозі? Звертайтесь в наш центр за консультацією (наші контакти).

Запорука Вашого здоров'я - це наш професійний підхід.

 Сподобалась стаття? Поділись з друзями!