Лікування міжхребцевої грижі проводиться з допомогою різноманітних методів і їх вибір і застосування залежить від кваліфікації спеціаліста і від важкості захворювання.

В деяких випадках міжхребцева грижа хребта ніяк не проявляється клінічно, тому проводити лікування міжхребцевої грижі в таких випадках деякі спеціалісти не радять. Але, при певній провокації, може відбутися загострення за рахунок гострого защемлення корінців (защемлення сідничного нерва) з розвитком запального процесу (радикуліт) і порушенням функцій (корінцевий синдром).

Лікування міжхребцевої грижі в такому випадку буде займати більше часу. Тому раннє звернення, як і правильна діагностика, з використанням таких методів, як МРТ, комп’ютерна томографія або ультразвукова діагностика, мають дуже важливе значення для ефективного лікування.

Як проводити лікування міжхребцевої грижі?

Лікування міжхребцевої грижі включає використання консервативних методів, а також хірургічне втручання. Серед консервативних методів можна виділити медикаментозне і лікування міжхребцевої грижі з допомогою фізіотерапії. Зупинимось на кожному із них.

Серед медикаментозних методів лікування міжхребцевої грижі часто використовують нестероїдні протизапальні препарати, які знімають запальний процес і біль в спині. Потрібно сказати, що це симптоматичне лікування, тобто усунення симптомів без впливу на саму причину. Ці препарати не лікують грижу, а лише притупляють біль, чим і пояснюється тимчасовий ефект від їх використання.

Це ж стосується і блокад з використанням сильних знеболюючих або гормональних препаратів. Їх застосування виправдано для тимчасового зняття гострого больового синдрому.

Лікування міжхребцевої грижі також проводять з допомогою хондропротекторів. Наприклад, часто ми чуємо про такий препарат, як алфлутоп. Його використовують у вигляді внутрішньом’язових ін’єкцій або вводять паравертебрально. Але практика показує, що такі великі затрати на сам препарат і ін’єкції не виправдовують той незначний ефект, який і не завжди присутній. Крім того, лікування міжхребцевої грижі з його допомогою не виліковує, а лише підтримує живлення диску, що дуже спірно, чесно кажучи.

Лікування міжхребцевої грижі карипазімом проводиться з допомогою електрофорезу або фонофорезу, тобто його вводять під впливом гальванічного струму або ультразвука. Ну що ж, такий метод існує, але особливо покладатись на нього не слід – практика не показує суттєвого покращення стану і, тим більше, регресії міжхребцевої грижі.

Читаючи вищеперераховані методи, може скластись враження, що, якщо проводити лікування міжхребцевої грижі, використовуючи всі методи потроху, можна досягнути чудового результату. Але такий підхід хибний. Вилікувати хвороби хребта з допомогою медикаментів неможливо. Для позитивного лікування потрібно вибрати самі ефективні методи і в помірній кількості.

Лікування міжхребцевої грижі без операції

Серед сучасних і самих ефективних методів, з допомогою яких проводиться лікування міжхребцевої грижі в медичному центрі “Меднеан”, слід виділити мануальну терапію та сучасні фізіотерапевтичні процедури. Вони дозволяють не лише, у більшості випадків, обійтись без операції, але й не мають побічних ефектів, на відміну від вищеперераховани методів.

Мануальна терапія – це метод, який в руках спеціаліста дозволяє не лише покращити самопочуття хворого, але й впливати на регресію грижі. Вона дає можливість усувати функціональні блоки і зміщення хребців, відновлювати рухливість у сегментах хребта і зменшувати симптоми одразу після застосування. Це дуже сильний метод, але знову ж таки, в руках досвідченого спеціаліста.

Фізіотерапія ефективно усуває симптоми і прискорює одужання. Із фізіотерапевтичних методів використовується ультразвукова терапія для зняття больового синдрому, набряку та запального процесу в цілому. Магнітотерапія покращує циркуляцію крові, знімає біль і запалення, а також розслаблює м’язи.

При наявності м’язових спазмів найбільш ефективною являється електротерапія, яка, окрім всього іншого, добре знеболює. Високотонова терапія є різновидом електротерапії, але має свої особливості, що дозволяє не лише знімати біль і спазми м’язів, але й посилювати загальний метаболізм організму.

Ударно-хвильова терапія також незамінний помічник, з допомогою якого проводиться лікування міжхребцевої грижі. Вона чудово знеболює, відновлює рухливість і значно посилює кровонаповнення в ділянці впливу. Крім того, вона має руйнуючу дію на патологічні відкладення солей кальцію.

Для декомпресії сегментів хребта і звільнення нервових корінців проводиться підводна витяжка або сухе витягування хребта. Правильне застосування цих методів дає позитивні результати.

Лікування міжхребцевої грижі, звичайно ж, не обходиться без масажу. Масаж спини має позитивний вплив не лише на хребет і тканини, які його оточують, але й значно покращує емоційний стан хворого. Масаж проводиться обережно, без застосування невиправданої сили. При необхідності проводиться гідромасаж.

Лікування міжхребцевої грижі включає застосування теплових процедур для посилення кровообігу та знеболення. Локальна кріотерапія комбінується з вигріванням для більш сильнішого кровонаповнення і знеболення. Також вона має і інші позитивні моменти.

Лікування міжхребцевої грижі з допомогою фізіотерапевтичних процедур і мануальної терапії достатньо ефективне при правильному використанні і комбінуванні методів. Це, у більшості випадків, дозволяє обійтись без операції.

 

Лікування міжхребцевої грижі лазером

Лікування міжхребцевої грижі з допомогою лазера не дарма виділено в окремому блоці. Лазеротерапія є самим потужним біостимулятором, який є на озброєнні фізіотерапевта. Крім того, враховуючи постійне вдосконалення цього методу, його можливості все більш розширюються. Це дає можливість застосовувати лазер не лише при різних захворюваннях, але й враховувати індивідуальні особливості пацієнта та необхідність індивідуального підбору його дози. Лазеротерапія чудово стимулює регенерацію хрящової тканини і знімає больовий синдром.

Більш сучасним напрямком лазеротерапії є HILT-терапія. Вона дозволяє проникати на більшу глибину і доносити більш потужну лазерну енергію глибоко в тканини. Це дуже важливо в процесі лікування хворих, у яких хребет прикритий товстим шаром підшкірної жирової клітковини, при масивному скелеті або при виражених м’язах.

Також різновидом лазерного лікування міжхребцевої грижі є MLS терапія. Це мультихвильова закрита система, яка дозволяє впливати лазером одночасно на двох довжинах хвиль для забезпечення знеболюючого і стимулюючого ефектів. Це найновіша розробка, яка націлена на високу ефективність лікування та швидкий результат.

Лікування міжхребцевої грижі лазером, в комплексі з мануальною терапією і іншими фізіотерапевтичними процедурами, показує дуже позитивну динаміку.

Хірургічне лікування міжхребцевої грижі

Хірургічне лікування міжхребцевої грижі проводиться в крайніх випадках і тоді, коли всі заходи консервативного лікування не принесли ніякого ефекту. Операція показана в тих випадках, коли грижа великих розмірів і здавлює спинний мозок або нервові корінці, що викликає виражену клінічну симптоматику.

Методи хірургічного лікування:

  • Ламінектомія з видаленням грижового вип’ячування.
  • Мікродискектомія – видалення грижі з допомогою мікрохірургічного втручання.
  • Лазерна вапоризація – висушування диску лазером.
  • Видалення з допомогою ендоскопу.

 

Але ви повинні розуміти, що операція – це складне хірургічне втручання з ризиком можливих ускладнень. Крім того, хірургічне лікування не є радикальним методом, з допомогою якого проводиться лікування міжхребцевої грижі. Як показує практика, у 50% випадків через пів року або рік після операції виникає рецидив хвороби. Але в деяких випадках без операції все ж не обійтись.

Міжхребцева грижа – достатньо серйозне захворювання, яке потребує правильного підходу до лікування і своєрідного способу життя, направленого на профілактику рецидиву захворювання. Читайте, як лікувати грижу хребта правильно та звертайтесь в медичний центр “Меднеан”, де вам допоможуть позбутися цього захворювання без операції та медикаментів.