Корінцевий синдром - досить частий невралгічний синдром, який включає комплекс симптомів, що виникають в результаті здавлювання (компресії) спинномозкових корінців (спинномозкових нервів). Причиною корінцевого синдрому здебільшого виступають різноманітні хвороби хребта.

Корінцевий синдром супроводжує біль в спині в абсолютно різних місцях: в шиї, кінцівках, попереку і навіть в ділянці внутрішніх органів, наприклад, серця або шлунка. Правильний діагноз у такому випадку може бути виставлений після детального обстеження хворого.

Причини корінцевого синдрому

Основною причиною розвитку корінцевого синдрому є ускладнення остеохондрозу. Тобто, даний синдром може розвинутися при таких станах, як: міжхребцева грижа, спондилоартроз, компресійний перелом хребців (при остеопорозі), зміщення хребців, розвитку пухлини (невриноми), здавлювання корінця бічними остеофітами (спондильоз), а також інфекційного ураження хребців (остеомієліт, туберкульоз).

Корінцевий синдром виникає не відразу, як правило, до нього веде тривалий дегенеративний процес у міжхребцевих дисках, який закінчується утворенням грижі. У свою чергу грижа, розростаючись і зміщуючись, може пошкодити спинномозковий корінець і ганглій, що призводить до його здавлення і розвитку запальної реакції (радикуліт), у результаті розвивається радикулопатія, корінцевий синдром. Відповідно, це є причиною, від якої болить спина та виникають різноманітні неврологічні прояви.

Стандартний інструментальний метод діагностики корінцевого синдрому включає рентгенографію хребта в передній і бічний проекціях. На сьогодні найбільш чутливим та інформативним методом діагностики патології хребта є магнітно-резонансна томографія. Додатково проводиться ультразвукова діагностика та термографія. Однак при встановленні діагнозу корінцевий синдром важливу роль відіграють клінічні симптоми.

Симптоми корінцевого синдрому

Симптоми є наступними:

 

На підставі характерних скарг та клінічної картини, запідозрити корінцевий синдром не становить труднощів.

Лікування корінцевого синдрому

Корінцевий синдром, лікування якого направлене на усунення причини, також підлягає лікуванню за допомогою мануальної терапії. Мануальна терапія усуває фактори, які призводять до подразнення корінців, в тому числі є основою лікування міжхребцевої грижі. Тобто, усунувши причину, зникають і самі прояви цієї патології.

Додаткове лікування, направлене на усунення симптоматики та відновлення функцій корінців, передбачає використання фізіотерапевтичних процедур. Фізіотерапія в медичному центрі "Меднеан" включає в себе широкий перелік сучасних процедур, серед яких слід виділити гідромасаж, механічний або ручний масаж спини, вигрівання та локальну кріотерапію, лазеротерапію, ультразвукову терапію, магнітотерапію, електротерапію, ударно-хвильову терапію, інфрачервону сауну, тощо. По показанням проводиться витягуваня хребта.

Для усунення симптомів та відновлення нервової провідності використовується сучасний метод лікування з допомогою потужного лазеру - HILT-терапія. Цей метод не лише прекрасно знеболює та знімає запальний процес, а й відновлює функції корінців та сприяє регенерації хрящової тканини. Це новий підхід не лише в лікуванні захворювань хребта, а й процесі лікування хвороб суглобів.

Звертайтесь в медичний центр "Меднеан" за консультацією та сучасним лікуванням. Своєчасне звернення допоможе позбутися болю та запобігти можливим ускладненням.

Хвороби хребта: