Цервікоторакалгія – це загальна назва симптомокомплексу, яка описує наявність больового синдрому одночасно в шиї та грудній клітці. Так часто буває, адже патологічні процеси розвиваються не лише в якомусь одному відділі хребта, а й одночасно на всьому його протязі. Давайте розберемось детальніше в причинах цервікоторакалгії та методах її лікування.

Причини, що викликають цервікоторакалгію

Кожен із вас, шановні читачі, так чи інакше відчував біль в шиї та грудній клітці. І коли ви звертались за допомогою до лікаря, то при відсутності будь-якої хвороби хребта на рентгенограмі чи наявності лише ознак остеохондрозу, вам виставлявся саме цей діагноз. Тобто, вас повідомляли, що причиною болю в спині та шиї є остеохондроз. Однак це не зовсім вірно.

Справа в тім, що остеохондроз хребта майже ніколи не викликає болю чи інших проявів. Єдиним симптомом, який може бути при остеохондрозі – це незначне обмеження рухливості, тобто скутість. Читайте детальніше про остеохондроз хребта. А причина цервікоторакалгії найчастіше пов’язана з ускладненнями, якими він супроводжується і найчастіше це зміщення хребців та функціональні блоки в міжхребцевих суглобах, спондильоз, протрузія чи міжхребцева грижа. Доречі, зміщення не завжди можна побачити на знімках. Їх може виявити досвідчений мануальний терапевт.

Саме зміщення хребців викликають подразнення рецепторів, запалення нервових корінців (радикуліт), від чого виникає дорсалгія, призводять до рефлекторних реакцій і тонічного напруження м’язів шийної і шийно-грудної ділянки. Біль носить відбитий характер і досить часто віддає в лопатку, міжлопаткову ділянку і плечовий пояс. Часто виникає оніміння пальців, як наслідок подразнення нервових корінців та розвитку радикулопатії.

Біль в спині при цервікоторакалгіі може бути прострілюючого, ниючого характеру. Біль може провокуватися елементарним поворотом голови. Цервікоторакалгія також може посилюватись при фізичних навантаженнях та навіть при кашлі.

Основні скарги, з якими звертаються пацієнти:

  • важко повернути або нахилити голову в бік, доводиться повертати або нахиляти весь корпус
  • при поворотах і нахилах голови паралельно виникає біль у лопатці або міжлопатковій ділянці
  • відчуття забитого кілка чи цвяха в спині
  • відчуття оніміння, повзання мурашок по руці
  • цервікалгія – біль в шиї

 

Тривалий біль в шиї, потилиці, плечах та руках може бути початковим проявом такого ускладнення хронічного захворювання хребта (шийний остеохондроз або спондильоз), при якому відбувається послаблення фіброзного кільця міжхребцевих дисків з послідуючим вип’ячуванням пульпозного ядра. Тобто, може розвиватись протрузія або міжхребцева грижа дисків.

Лікування цервікоторакалгії в центрі “Меднеан”

Для ефективного лікування больового синдрому в шийному та грудному відділах необхідно чітко визначити його причину, що дасть можливість направити основні сили лікування саме на неї. Усунувши причину, можна ефективно боротися із симптомами цервікоторакалгії.

Найефективнішим методом лікування гострого та хронічного болю в хребті, який здатний усувати його безпосередню причину, являється мануальна терапія. В руках досвідченого спеціаліста вона здатна творити дива. Також використовується фізіотерапія в якості симптоматичного лікування.

Застосовуються й інші методи:

  • витягування хребта (при необхідності декомпресії сегментів хребта)
  • спеціальний масаж
  • лікувальна гімнастика
  • голкорефлексотерапія
  • медикаментозне лікування

 

Як правило, медикаментозне лікування захворювань хребта не ефективне або має лише тимчасовий ефект. І виробляти в собі звичку ковтати кожен день пригоршню пігулок зовсім не вихід. Адже внутрішні органи такого хімічного навантаження довгий час не витримають. Який же вихід із ситуації?

Коли турбують болі в шиї, найкращим засобом лікування, як вже вказувалось вище, виступає мануальна терапія. Вона являється основою лікування більшості захворювань хребта в медичному центрі “Меднеан”, а також застосовується в процесі лікування суглобів. Це єдиний метод, який здатний усунути зміщення хребців та функціональні блоки міжхребцевих суглобів, відновити рух та покращити самопочуття одразу після застосування, а також є основою лікування міжхребцевої грижі.

Як вже було вказано вище, чудовим допоміжним засобом в процесі лікування є фізіотерапія. В медичному центрі “Меднеан” застосовується цілий комплекс фізіотерапевтичних процедур, що проводяться на сучасному обладнанні. Вони допомагають зменшити запальний процес та біль, покращити кровопостачання та посилити процеси відновлення в організмі. Фізіотерапія активує власні сили організму до самовідновлення та позбавлена побічних ефектів, які характерні для медикаментів.

Особливе місце в лікувальному комплексі займає лазеротерапія, яка застосовується для посилення процесів регенерації хрящової тканини, покращення нервової провідності та відновлення інервації тканин. Також вона володіє чудовим знеболюючим та протизапальним ефектами, посилює біологічні процеси в тканинах та відновлює мікроциркуляцію. Крім того, застосування різних лазерних установок в медичному центрі “Меднеан” забезпечує індивідуальний підхід для максимального результату.

Ультразвукова терапія зменшує запальний процес та набряк тканин, зокрема, нервових корінців, що зменшує їх компресію в корінцевому каналі та зменшує прояви радикулопатії та біль. Знеболюючий ефект також пов’язаний із усуненням м’язових трігерних точок та спазмів. Вона проводиться з лікувальними мазями, що забезпечує хорошу провідність для ультразвукових хвиль через шкіру та покращує проходження компонентів мазі вглиб тканин (фонофорез).

Використовується також магнітотерапія з постійним та імпульсним магнітними полями для покращення мікроциркуляції, знеболення та адаптації організму до змін навколишнього середовища (магнітних бурь). Електротерапія проводиться для розслаблення чи стимуляції м’язів, в залежності від потреби, а також для знеболення шляхом перезбудження нервових корінців спеціальним електричним струмом. Ударно-хвильова терапія є сильним засобом, що руйнує патологічні відкладення солей кальцію та відновлює рухливість в сегментах хребта. Ці методи комбінуються в залежності від стану хворого та наявності супутніх захворювань.

Обов’язково проводиться ручний масаж спини або механічний масаж, в залежності від потреб. В процесі лікування застосовується вигрівання в комбінаціїї з локальною кріотерапією для покращення кровопостачання тканин, зокрема хребта та його структур, а також для знеболення та розслаблення м’язів.

В медичному центрі “Меднеан” також застосовується кінезотерапія, яка проводиться в пасивному режимі руками спеціаліста, а також в активному з допомогою новітнього обладнання. Вона чудово доповнює лікувальний комплекс для досягнення максимального результату.

Комплексний та індивідуальний підхід до лікування дають можливість жити повноцінно і без болю. Але варто пам’ятати, якщо болить шия та голова, потрібно завжди звертатись за допомогою до спеціаліста і не займатись самолікуванням. Це позбавить від можливих ускладнень та прогресування хвороби.

Якщо вас турбує біль в шиї та грудній клітці, звертайтесь в медичний центр “Меднеан” за допомогою! Це дозволить вам уникнути прийому медикаментів та безпечно відновити своє здоров’я.