Протрузія, випинання міжхребцевого диску

 

Протрузія - це випинання міжхребцевого диску без розриву фіброзного кільця, по суті, це та ж грижа міжхребцевого диску, тільки початкового ступеню. Протрузією називають випинання міжхребцевого диску розміром 1-6 мм.

Протрузію диску ще можна вилікувати без хірургічного втручання, в той час як на наступній стадії (екструзії), може знадобитися операція на хребті, якщо вона дуже великих розмірів і здавлює спинний мозок чи корінці.

Протрузія міжхребцевого диску частіше виникає в поперековому відділі хребта, рідше в шийному і набагато рідше в грудному. В залежності від того, де локалізується протрузія, у хворого виникають характерні порушення.

Перші прояви протрузії поперекового відділу можуть виникнути вже в 18-ти річному віці. Симптоми починають проявлятися наступним чином: з'являється біль у попереку, який виникає при тривалому сидінні, лежанні, під час ходьби, стояння. Тягнучий біль у попереку посилюється при нахилі голови вперед або піднятті прямої ноги перед собою.

Слідом за болем у попереку виникає тянучий біль у нозі, який поступово спускається від сідниці у напрямку до стопи, виникає оніміння, поколювання в стопах. На всьому протязі захворювання хворому важко виконувати рухи в попереку, можуть виникати простріли (люмбаго), біль у стопах. Чим раніше розпочато лікування протрузії, тим більших результатів можна досягти.

При протрузії в шийному відділі хребта симптоми досить типові. Порушення розвиваються в 3 етапи:

  • біль з'являється в шиї, хворому важко крутити головою, може відбутися "простріл" (цервікалгія)
  • на другому етапі біль починає віддавати в руку, з'являється тягнучий біль, хворому важко виконувати рухи рукою, з'являється відчуття "мурашок", поколювання, порушується чутливість, з'являється підвищена пітливість
  • на третьому етапі біль локалізується переважно в руці. Він появляється при рухах в лікті, кисті, супроводжується онімінням, незначною втратою обсягу рухів у порівнянні із здоровою рукою, зменшується кількість волосяних фолікулів на стороні ураженої кінцівки.

На всіх етапах у хворих порушується рухливість у шийному відділі, може супроводжуватися головним болем, шийний лордоз згладжений, слабшають м'язи шиї. Щоб уникнути наслідків протрузії шийного відділу, необхідно своєчасно проводити лікування.

Протрузія в грудному відділі зустрічається досить рідко і при діагностиці важливо виключити інші можливі захворювання. Для цього проводиться електрокардіографія для виключення патології серця, а також ультразвукова діагностика, термографія та інші методи обстеження.

Лікування протрузії міжхребцевого диску

Лікування протрузії необхідно проводити комплексно, приділяючи увагу таким супутнім захворюванням як остеохондроз, кіфоз, лордоз, сколіоз та інші. Своєчасно розпочате лікування протрузії обіцяє гарний результат.

Протрузії міжхребцевих дисків в медичному центрі Меднеан лікуються без хірургічних втручань. Для цього використовується мануальна терапія як основа лікування та великий перелік фізіотерапевтичних процедур: масаж, вигрівання, лазеротерапія, ультразвук, магнітотерапія, електротерапія, ударно-хвильова терапіяінфрачервона сауна.

 Сподобалась стаття? Поділись з друзями!